مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان گفت: طی سال جاری‌ یک میلیون و 400 هزار جلد کتاب از کتابخانه‌های عمومی استان کرمان به امانت گرفته شده است.

صدای زرند

محمدجواد حسین‌زاده: امانت یک میلیون و 400 هزار جلد کتاب در کرمان

صدای زرندبه گزارش “صدای زرند”، به نقل از فارس، محمدجواد حسین‌زاده صبح امروز در دیدار کتابداران کرمان با نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان اظهار داشت: در حال حاضر 122 باب کتابخانه عمومی با یک میلیون و 450 هزار عنوان جلد کتاب در استان کرمان فعال است.

وی بیان داشت: در زمینه توسعه فضای کتاب و کتابخانه‌ای در استان کرمان شاهد رشد خوبی هستیم و شهروندان استقبال خوبی از فضاهای نمایشگاهی و کتابخانه‌ها دارند.

حسین‌زاده افزود: طی سال جاری 2 میلیون و 100 هزار نفر به کتابخانه‌های عمومی استان کرمان مراجعه و یک میلیون و 400 هزار جلد کتاب را به امانت گرفته‌اند. در بحث تخصصی کتاب، بیشترین اقبال شهروندان کرمان به ترتیب مطالعه کتاب‌های حوزه دین، ادبیات و فرهنگ و کودک و نوجوان است.

حسین‌زاده با اشاره به راه‌اندازی انجمن خیران کتابخانه‌ساز‌ استان کرمان خاطرنشان کرد: در حال حاضر 10 خیر فعال در عرصه کتاب و کتابخوانی از سراسر استان کرمان گرد هم آمده‌اند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان گفت: 23 باب کتابخانه عمومی استان کرمان با 500 هزار متر مربع فضا و سرمایه‌گذاری 6 میلیارد تومانی توسط خیران احداث شده است.

وی ابراز داشت: طی ماه گذشته سه باب کتابخانه در شهرستان‌های کرمان، سیرجان و زرند توسط خیران احداث و به بهره‌برداری رسید.اعتقاد ما بر این است که هر اندازه مطالعه در جامعه افزایش بیشتری داشته باشد به همان میزان مسائل و مشکلات کاهش می‌یابد.