SZ02555201

شهادت هنر مردان خداست.

او که شهادت در راه خدا و کشور را از بزرگترین افتخارات می دانست و همیشه با مطالعه خاطرات و وصیت نامه شهدا یاد و خاطر شهدا را در ذهن خود زنده نگه می­ داشت. او که مفیدترین لحظات زندگی خود را زمان مبارزه با اشرار و قاچاقچیان می دانست و همیشه با افتخار تصاویر و فیلم های دستگیری و مبارزه با اشرار و قاچاقچیان را تماشا می کرد و دیدن آن ها را با افتخار به دیگران نیز توصیه می کرد؛

اکنون خود در راه مبارزه با همین قاچاقچیان بی رحم و بی دین شهید شده است.

کسی از حال او در لحظه شهادت خبر ندارد اما با کمی بررسی در پس زمینه زندگی این شهید عزیز به راحتی متوجه خواهیم شد که با شهادت در این راه او به آرزوی خود رسیده است و با قلبی آکنده از غرور  و ایمان به قافله شهدا پیوسته است.

صدای زرند: شهید سجاد زمانی بابگهری، متولد 13 دی ماه 1366 در شهرستان زرند بود. وی تنها پسر خانواده و عزیزدردانه مادر و پدر و یک حامی واقعی برای خواهرانش بود. حضور او برای خانواده به مثابه کوهی بزرگ بود که همیشه پشت خانواده را داشت و سنگ صبور بسیاری از تنهایی های اعضای خانواده محسوب می شد. او اکنون در جمع این خانواده نیست و در ملکوت اعلاء با بزرگان زیادی همنشین است.

شهید سجاد زمانی بابگهری، در تاریخ 5 تیر ماه 1385 به استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران درآمد و جهت سپری نمودن دوره آموزشی مقدماتی به مدت 4 ماه به مرکز آموزشی شهید بهشتی اصفهان اعزام و سپس در دوره ی تخصصی به مدت چهار ماه به مرکز ثامن الائمه مشهد اعزام گردید و پس از گذراندن دوره آموزشی در تاریخ 22 اسفندماه 1385 جهت انجام خدمت به شهرستان قلعه گنج اعزام شد و مدت 2 سال در آن شهرستان خدمت نمود. سپس در اواسط سال 1388 به شهرستان رفسنجان منتتقل و به مدت 2 سال نیز در این شهرستان خدمت نمود. وی در سال 1390 جهت خدمت در یگان تکاوری شهرستان راور به این شهرستان منتقل و پس از سه سال خدمت صادقانه در این یگان، در اولین روز سال 1393 در درگیری با اشرار مسلح به طور به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

در دیداری که برای عرض ارادت به خانواده این شهید بزرگوار داشتیم، هر چند اعضای خانواده هنوز شهادت او را باور نکرده بودند اما با افتخار از شهادت پسرشان سخن می گفتند. خاطرات او را چنان مرور می کردند که گویی می دانستند روزی باید به شهادتش افتخار کنند.

Pic Sajad Zamani_ (1)

مادر شهید می گوید سجاد به دعا مادر و توسل به امام رضا (ع) عقیده خاصی داشت. در دوران آموزش از من خواست که برای اینکه دوره آموزشی خود را در مشهد سپری کند برایش دعا کنم. من هم 5000 صلوات برای او نذر کردم و خوشبختانه در طی اتفاقاتی او به آروزی خود رسید و به مشهد منتقل شد و حدود 4 ماه در جوار حرم امام رضا (ع) مشغول خدمت به جمهوری اسلامی ایران بود و هر سال حداقل یک مرتبه به پابوس این امام عزیز می رفت.

Pic Sajad Zamani_ (2)

پدر شهید همچنان که از منظم بودن و مقرراتی بودن پسرش در طول دوران زندگی پر بار او سخن می گوید بی ریا و از صمیم قلب از حضور مردم در مراسمات این شهید تشکر می کند و از تمامی مسئولینی که برای این مراسمات وقت گذاشته اند به ویژه جناب آقای سردار چناریان، سرهنگ چوگانی، سرگرد ناظرزاده و جناب آقای صادق زاده معاون فرمانداری زرند تشکر و قدردانی می کرد.

در ادامه می توانید تصاویری از این شهید بزرگوار را مشاهده نمایید.