صدای زرند

صدای زرندبه گزارش “صدای زرند”، در جلسه ای که با پیگیری دفتر نماینده شهرستان زرند و کوهبنان در زمینه زیرسازی و آسفالت شاخه فرعی روستای رشک وسطی و با حضور رئیس و معاون اداره راه و شهرسازی، ریاست بنیاد مسکن، مسئول روابط عمومی دفتر نماینده شهرستان زرند و کوهبنان و برخی از اعضای شورای اسلامی روستای رشک وسطی برگزار شد، جناب آقای عوض پور، ریاست بنیاد مسکن شهرستان زرند، بیان داشت: مشکل اصلی عدم پیشرفت در روند زیرسازی و آسفالت راه های شهرستان زرند، نبود بودجه و عدم تخصیص کافی بودجه در این زمینه است.

وی ضمن بیان اینکه شرایط جاده فرعی روستای رشک وسطی، به ویژه در شرایط بارندگی، بد می باشد؛ در مورد زیرسازی و آسفالت این جاده بیان داشت: با توجه به اینکه روستای رشک و وسطی به تازگی دارای طرح هادی شده است، نمی توانیم از بودجه مربوط به طرح های هادی زیرسازی و آسفالت این راه را انجام دهیم اما امیدواریم که بتوانیم با نامه نگاری با معاونت عمرانی اداره کل مسکن در استان، در صورتی که این معاونت بتوانند و شرایط مالی آن ها اجازه پرداخت برخی از هزینه ها را بدهد و یا اینکه بتوانیم بودجه ای از بخش حوادث دریافت کنیم، تا چند ماه آینده مشکل این راه را حل خواهیم کرد. در این رابطه بنیاد مسکن برای اجرای این پروژه با مشکل بودجه روبرو است اما امیدواریم با پی گیری هایی که انجام خواهیم داد بتوانیم هرچه زودتر مشکل این راه را حل کنیم.

عوض پور ضمن بیان اینکه بنیاد مسکن تقریباً تمامی طرح های هادی در روستاهای شهرستان که مربوط به سال قبل بوده را اجرا کرده است، افزود: در مورد روستای شریف آباد زیرسازی های لازم انجام شده است اما متاسفانه در مرحله آسفالت، به دلیل همزمان شدن این طرح با پروژه گازرسانی این روستا، مجبور به توقف این طرح شدیم و اکنون هم به دلیل گرانی های به وجود آمده و با توجه به بودجه ی باقی مانده از این طرح، در حال حاضر نمی توانیم آسفالت این پروژه را به اتمام برسانیم. به همین دلیل، مجبور شده ایم بودجه باقی مانده در این پروژه را صرف جدول گذاری جاده مربوطه کنیم.

مهندس نورالدینی، رئیس اداره راه و شهرسازی، نیز ضمن بیان این موضوع که اداره راه و شهرسازی برای اتمام پروژه های دردست اجرای خود مانند پروژه مربوط به گردنه ده علیرضا با کمبود بودجه مواجه است، گفت: در صورت رفع مشکلات مالی در زمینه زیرسازی و آسفالت شاخه فرعی روستای رشک وسطی این اداره همکاری های لازم را در زمینه تامین برخی از ماشین آلات جهت اجراء این پروژه را با شورا و دهیاری روستا خواهد داشت.

صدای زرند

در این باره آقای حسینی، عضو شورای اسلامی روستا، بیان داشت: روستای رشک واسطی در ادوار مختلف مورد کم لطفی های زیاد قرار گرفته است. این روستا با توجه به اینکه در مرز شهرستان زرند و کوهبنان قرار دارد؛ در زمانی که در تقسیمات کشوری جزء شهرستان کوهبنان بود بودجه چندانی برای روستاهای این شهرستان در نظر گرفته نشده بود و خوشبختانه و یا متاسفانه بعد از جدایی این روستا از شهرستان کوهبنان و پیوستن آن به شهرستان زرند، در این زمینه بودجه نسبتاً زیادی به شهرستان کوهبنان اختصاص داده شد و با توجه به زیاد بودن بوده بودجه، برخی از روستاهای همسایه که جزء شهرستان کوهبنان محسوب می¬شوند حتی بسیاری از نقاط کم اهمیت این روستاها را نیز آسفالت کرده اند.

وی در این باره افزود: روستای رشک وسطی در دوره انقلاب از تمامی روستاهای اطراف فعال تر بوده و این روستا در این دوره و زمان جنگ تحمیلی بیش از 7 شهید داشته است و جانبازان و آزادگان این روستا نیز بسیار زیاد می باشند. امیدواریم که مسئولین امر همکاری های لازم جهت رفع مشکلات این روستا به ویژه پروژه مربوط به زیرسازی و آسفالت شاخه فرعی این روستا را با شورا و دهیاری داشته باشند.

انتهای پیام /*