نویسندگان و فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی در شهرستان زرند تجلیل شدند.

صدای زرند

صدای زرندبه گزارش “صدای زرند”، به نقل از خبرگزاری فارس،‌ عصر امروز همایش تجلیل از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی، نویسندگان، مترجمان و مؤلفان شهرستان زرند با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان برگزار شد.

امام جمعه زرند در این آیین با اشاره به احادیث و روایات پیرامون اهمیت علم‌آموزی و رشد فرهنگی گفت: دنیای بزرگ و شگفت‌انگیز کتاب و کتابخوانی به گروه ویژه‌ای تعلق نداشته و فرد فرد جامعه باید با کتاب زندگی کنند و مطالعه و کتابخوانی باید به عنوان یک نیاز و احساس گسترش یابد.

حجت‌الاسلام رضا کرمی‌پور خطاب به نویسندگان و اهل قلم اظهار داشت: از علم خودشان دریغ نکرده و علم را به راحتی در اختیار دیگران قرار دهیم.

وی با بیان اینکه بعضی از کتاب‌ها بی‌محتوا هستند، بیان داشت: باید خلاصه‌نویسی شود و مطالب در کتاب‌های کوچک جیبی در اختیار مردم قرار گیرد.

کرمی‌پور با بیان اینکه در دهه اول محرم در جای جای شهرستان سفره‌های پذیرایی مختلف صورت می‌گیرد از خیران منطقه خواست، بخشی از این هزینه‌ها را برای تهیه کتاب‌های فرهنگ عاشورا اختصاص دهند و در بین مردم توزیع کنند.

وی گفت: در سه سال گذشته بیش از 20 هزار جلد کتاب مذهبی تهیه و به آحاد مختلف مردم هدیه شده است و باید در راستای این فرهنگ نمایشگاه‌های مختلف در تمام مدارس راه‌اندازی شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرند در این مراسم گفت: برای نهادینه شدن فرهنگ کتاب و کتابخوانی نیاز به تلاش بیشتر و برنامه‌ریزی دقیق‌تر است که باید به نسل جوان تفهیم شود.

محمدی‌نژاد افزود: کتاب مایه نشاط و شادابی و آرامش در زندگی است و باید مفهوم واقعی یار مهربان را برای جوانان جا انداخت.

انتهای پیام/