فرماندار زرند گفت: بازسازی بیش از ۲۵هزار واحد روستایی وشهری از سال ۸۳ به بعد کمک زیادی به مقاوم سازی واحدهای مسکونی در برابر زلزله داشت.
فرماندار زرند: 25 هزار واحد مسکونی در زرند کرمان بازسازی شده است

فرماندار زرند: 25 هزار واحد مسکونی در زرند کرمان بازسازی شده است

به گزارش صدای زرند به نقل از تسنیم،رضاکرمی اظهار کرد: شهرستان زرند به‌ دلیل وقوع زلزله‌های متعدد قابلیت زیادی برای رخ دادن زلزله در مقیاس‌های مختلف دارد.

وی گفت: با توجه به تجربیات قبلی زلزله در این شهرستان و رخ دادن زلزله‌های روزانه بهترین اقدام مقاوم سازی است که خوشبختانه در 25هزار واحد روستایی بازسازی اساسی انجام شده است.

فرماندار زرند تصریح کرد:در این شهرستان اقدامات خوبی برای مقابله با هر نوع زلزله انجام شده که سالن بزرگ مدیریت بحران هلال احمر زرند در ابعاد بسیار وسیع و ابزار مناسب آمادگی ارائه خدمات در مواقع بحرانی را دارد.

کرمی با تأکید بر اینکه ذخیره‌سازی کافی برای مواقع بحرانی در این سالن اندیشیده شده، گفت:خوشبختانه با بازسازی واحدهای روستایی وشهری دیگر با زلزله‌های زیر پنج ریشتر شاهد وقوع خسارت جانی و مالی نخواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: البته خیلی از واحدهای مسکونی بازسازی شده خالی از سکنه هستند زیرا  براساس روشی قدیمی بسیاری از مردم استان کرمان به صورت ییلاق و قشلاق زندگی می‎کنند و خانه در شهر و روستا به شکل جداگانه دارند.

انتهای پیام/