SedayeZarand.IRنشست کارشناسی ایران و گروه ۱+۵ با حضور ناظران آژانس بین المللی انرژی اتمی عصر امروز (دوشنبه) در وین آغاز می شود.

به گزارش “صدای زرند” به نقل از فرهنگ نیوز، نشست کارشناسی ایران و گروه ۱+۵ و با حضور ناظران آژانس بین المللی انرژی اتمی عصر امروز (دوشنبه) در وین آغاز می شود.

احتمالا این نشست تا آخر هفته جاری نیز ادامه خواهد یافت.

حمید بعیدی نژاد مدیرکل سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه کشورمان ریاست هیئت ایرانی را عهده دار است.

مرضیه افخم سخنگوی دستگاه دیپلماسی سه شنبه ۱۱ آذر ماه در نشست هفتگی با خبرنگاران درباره مذاکرات کارشناسی ایران و ۱+۵ گفت: این مذاکرات روزهای ۱۸ و ۱۹ آذرماه در وین برگزار می شود و مدیران و کارشناسان آژانس که وظیفه نظارت بر اجرای تفاهمات هسته ای را دارند به عنوان ناظر در این نشست شرکت می کنند.

افخم این مذاکرات را به منظور آماده سازی و اجرای برنامه اقدام مشترک برشمرد و افزود: یکی از اهداف مهم حضور آژانس به عنوان ناظر در این نشست این است که فهم دقیق و درستی از تفاهمنامه پیدا کند.

علاوه بر این، سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه و عضو تیم مذاکره کننده هسته ای دیروز (یکشنبه) در گفت وگویی درباره این نشست گفت: نشست کارشناسان فنی ایران و شش کشور (آلمان، آمریکا، فرانسه، انگلستان، چین و روسیه) به همراه تیم تشکیلاتی کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار می شود که در این نشست بر روی سازوکارهای اجرایی توافق ژنو به بحث و بررسی می پردازیم تا انشاءالله توافق ژنو در مسیر درست خود به سرانجام لازم برسد.

معاون امور حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه، با بیان اینکه کارشناسان فنی ایرانی شرکت کننده در این مذاکرات از کارکنان بخش سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه هستند، عنوان کرد: این کارشناسان از دیپلمات های باتجربه در وزارت امور خارجه هستند که علاوه بر بحث هسته ای، در بحث های دیگر نظیر خلع سلاح، صلح بین الملل، مبارزه با سلاح های شیمیایی و سازمان کنفرانس اسلامی نیز فعال هستند. جدای از این دوستان، ما در هر جلسه افرادی را از سازمان های دیگر نیز همراه خود خواهیم داشت.

وی یادآور شد: مثلاً در جلسه روز دوشنبه تعدادی از نمایندگان و مدیران بانک مرکزی نیز حضور خواهند داشت تا بر روی بحث های تحریم بانکی به ما کمک کنند. همین طور از سازمان انرژی اتمی نیز نمایندگان و مدیرانی در این جلسه حضور خواهند داشت.

انتهای پیام/