54 نماینده به وزیر امور خارجه نسبت به آن چه وادادگی‌اش در برابر تجهیزات نظامی دشمن شماره یک ملت ایران و کوچک پنداشتن قدرت معنوی و نظامی جمهوری اسلامی خواندند، تذکر کتبی دادند و 18 نماینده دیگر نیز از رییس جمهور خواستند تا نسبت به ادامه کار ظریف تجدید نظر کند.

SedayeZarand.IR

صدای زرند: ضرغام صادقی عضو هیات رییسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسوولان اجرایی در پایان جلسه علنی امروز سه‌شنبه را قرائت کرد که به شرح زیر است:

* توکلی،‌ حسینی و نظری مهر نمایندگان الیگودرز و قائمشهر و کردکوی به رییس جمهور: توجه به مناطق محروم و رفع تبعیض تامین بودجه کافی و ایجاد امکانات عادلانه در بودجه 93.

* حسینی، احمدی لاشکی و نظری مهر نمایندگان قائمشهر و کردکوی به وزیر بهداشت: عدم توجه به وضعیت پزشک خانواده در استان‌های مازندران و گلستان و نگرانی پزشکان و مردم به خصوص روستاییان در مورد پزشک خانواده.

* علی‌نژاد نماینده مردم ملایر به رییس جمهور: تسریع در ساماندهی بهره‌برداری و راه‌اندازی مکان باستانی حوزه انتخابیه جهت بازدید گردشگران.

*بیرانوند نماینده بروجرد به وزیر نیرو: رسیدگی به وضعیت آب شرب شهر بروجرد و به وزیر تعاون: رسیدگی به وضعیت صلاحیت کاری مدیر کل فنی و حرفه‌ای استان لرستان.

* بیرانوند و رحماندوست نمایندگان بروجرد و تهران به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: رسیدگی به فرایند انتقال اجساد خواننده‌های ضد انقلاب و ضدایرانی به کشور و دفن آ‌نها در قطعه هنرمندان با بودجه بیت المال.

* آریایی‌نژاد نماینده ملایر به وزیر کشور: علت تاخیر در اجرایی شدن امور مرتبط با شهرستان شدن بستان آباد‌، علی‌آباد و حسین‌آباد،‌ به وزیر جهاد کشاورزی: اختصاص بودجه لازم جهت مدیریت منابع آب کشاورزی در شهرستان ملایر.

*بهمنی نماینده سراب به وزیر صنعت: ضرورت ایجاد اداره صنعت و معدن در بخش مهروان و به وزیر اقتصاد: ضرورت ایجاد شعبه بانک صنعت و معدن در شهرستان سراب.* جباری نماینده مردم لنگرود به وزیر نیرو: چند برابر شدن حق انشعاب برق در شهرستان‌ها و روستاهای حوزه انتخابیه.

* اسدی نماینده مشکین شهر به وزیرنفت: توجه جدی به گازرسانی در نقاط سردسیر از جمله مشکین‌شهر و به رییس جمهور جدی گرفتن معضل بیکاری جوانان و به وزیر نیرو: رسیدگی فوری برای تامین آب شرب روستاهای مشکین‌شهر و به وزیر بهداشت: رسیدگی جدی به وجود داروهای تقلبی در سطح کشور.

* قائدی رحمت نماینده درود و ازنا به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: تسریع در پرداخت حقوق معوقه 8 ماهه کارگران کارخانه پارسی با توجه به مشکلات جدی آنها.

*میرمرادزهی نماینده سروان به وزیر راه و شهرسازی: راه‌اندازی پرواز فرودگاه شهرستان سروان.

*بیگلری نماینده سقز و بانه به وزیر دادگستری: پزشکی قانونی شهرستان سقز با 230 هزار نفر جمعیت چندین ماه است که فاقد پزشک می‌باشد.

* امامی نماینده گرگان به وزیر امور اقتصاد ودارایی: تامین منابع سرمایه در گردش واحدهای تولید در سرمایه بانک عامل.

*اکبریان و حسینی نمایندگان کرج و قصر شیرین به وزیر آموزش و پرورش: پرداخت سرانه مدارس و اضافه‌کاری و طلب‌کاری معوقه فرهنگیان.

* آذین،‌امیری، رستمیان و حسن‌پور نمایندگان رفسنجان، زرند، دامغان و سیرجان به وزیر صنعت، معدن و تجارت: علت مصاحبه یکی از مدیران وزارت صنعت، معدن وتجارت در مورد قیمت پسته.

*شوهانی و احمدی نمایندگان ایلام و دهلران به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: عدم هماهنگی در خصوص انتخاب مدیرکل کتابخانه‌های استان توسط نهاد کتابخانه‌های کشور.

* نیازآذری نماینده بابل به وزیر تعاون: تسریع در اتمام بیمارستان تامین اجتماعی بابل .

* نیاز آذری و احمدی لاشکی نمایندگان بابل و نوشهر به وزرای جهاد کشاورزی و صنعت: خرید تضمین مرکبات کشاورزان مازندران در جهت حمایت از تولید داخلی.

* عیسی‌زاده نماینده میاندوآب به وزیر راه و شهرسازی: تکمیل جاده‌های حوزه انتخابیه و به وزیر صنعت : عمل به تعهدات جهت احیای شهرک‌های صنعتی حوزه انتخابیه و به وزیر نیرو: حیای دریاچه ارومیه و آب شرب حوزه رودخانه‌ها و به وزیر بهداشت: چرا دفترچه‌های بیمه روستایی در بیمارستان‌های دولتی ارزشی ندارد.

* پاپی‌زاده نماینده دزفول به وزیر جهاد کشاورزی: کاهش شدید قیمت ذرت تولید شده توسط کشاورزان استان خوزستان و به وزیر اقتصاد و دارایی: عدم پرداخت مطالبات کارگران میبد شهرستان خوزستان.

* چاردولی نماینده ملایر به وزیر نیرو: علت تعطیل پروژه فاضلاب شهرستان ملایر.

* صابری نماینده خرمشهر به وزیر ورزش و جوانان: عدم تکمیل تنها ورزشگاه خرمشهر.

* درویش‌پور نماینده ایذه به رییس جمهور: دستور رسیدگی جدی به وضعیت عشایر کشور و به وزیر کشور: دستور ساماندهی مسیر سیلاب‌های منتهی به شهر ایذه.

* قادری نماینده شیراز به وزیر نفت: تسریع در واگذاری پالایشگاه پارس شیراز به سرمایه‌گذاران واجد شرایط و شروع عملیات اجرایی این پالایشگاه.

* تذکر 18 نماینده به رییس جمهور برای تجدید نظر جهت ادامه خدمت ظریف وزیر امورخارجه به علت مواضع‌ ایشان در برابر دشمنان و نادیده گرفتن امنیت و عزت ملی.

* تذکر 54 نماینده مجلس به وزیر خارجه: وادادگی وزیر امور خارجه در برابر تجهیزات نظامی دشمن شماره یک ملت ایران و کوچک پنداشتن قدرت معنوی و نظامی جمهوری اسلامی.

به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه شب گذشته در فیس بوک خود نوشت: «البته بازهم جای تأسف است که اقلیت کوچکی برای پیشبرد دیدگاه های سیاسی خود، پاسخ من به سوالات یکی از دانشجویان را تحریف کردند و یک هفته است تمام ناراحتی خود از حمایت پرشور مردم از دولت تدبیر و امید را با توهین و ناسزا و تهمت و افترا به این خدمتگزار کوچک جبران می کنند. جالب تر اینکه تعدادی از نمایندگان محترم مجلس در تذکر دیروز خود به بنده فرموده اند که من از فرهنگ شهادت و مقاومت مردم به عنوان بزرگترین عامل بازدارندگی کشور بیگانه ام و قدرت را صرفا در دیپلماسی می‌دانم.

اگر به جای تهمت و افترا و تکیه بر خبرهای ناقص و جهت‌دار، به اظهارات بنده که هم از طریق نوار سخنرانی و هم از طریق بیانیه وزارت امورخارجه قابل دسترسی است، مراجعه می فرمودند به راحتی می دیدند که بنده هم دقیقاً بر نقش مردم و مقاومت دلیرانه ایشان به عنوان مهمترین و ارزنده ترین مؤلفه قدرت و توان دفاعی کشور تأکید کرده ام. البته ممکن است دوستانی که در جلسه حضور نداشتند نتوانسته باشند ابراز احساسات شدید دانشجویان نسبت به این عرایض بنده که نمایانگر خودباوری و غرور ملی همه ما ایرانیان بود را لمس کنند و به همین دلیل به جای همصدایی با مردم و دانشجویان در حمایت از این موضع مشترک، به وارونه جلوه دادن واقعیات و خرده گیری از بنده بپردازند.

همانطور که بارها گفته‌ام امروز بیش از هر زمان دیگر به همدلی نیاز داریم و نباید دعواهای جناحی را وارد حوزه سیاست خارجی و امنیت ملی کنیم.»

انتهای پیام/

ایسنا