بگذریم از ما که داشتیم فکر می‌کردیم حالا مسی می‌یاد، چی بپوشیم؟! و حالا باید فکر کنیم برای مسی کادو چی بخریم؟

طنز: حالا برای مسی کادو چی بخریم؟!


به گزارش صدای زرند به نقل ازایسنا، در حالی‌که علی کفاشیان به‌دنبال تاریخ تولد لیونل مسی بود تا برایش یک کادو بخرد و عادل فردوسی‌پور داشت به حرف استاد جمشید مشایخی فکر می‌کرد که کجاهای ایران را به مسی نشان دهد، باشگاه استقلال زودتر جنبید تا استاد را به عنوان «حامل روح لطیف ایرانیان» به دیدار مسی بفرستد. بگذریم از ما که داشتیم فکر می‌کردیم حالا مسی می‌یاد، چی بپوشیم؟! و حالا باید فکر کنیم برای مسی کادو چی بخریم؟

استاد مشایخی که سال‌هاست می‌گوید، خاک پای ملت ایران است و آن را می‌بوسد، حالا می‌خواهد برود اسپانیا و برای رفع تکدر خاطر احتمالی ستاره‌ی فوتبال دنیا، شانه‌ی او را مردانه ببوسد. البته این وسط امیرقلعه‌نویی پیش‌دستی کرده و زودتر دست استاد را بوسیده است. خلاصه که داستان کف پا و دست بالأخره دارد به جاهای بالا می‌سد.

استاد مشایخی این وسط به عنوان «سفیر صلح و دوستی مردم ورزش‌دوست ایران» کار مهم‌تری هم دارد و باید روح لطیف ما را که علی فتح‌الله‌زاده به او سپرده، بردارد ببرد اسپانیا و تقدیم آقای مسی کند. اما این‌که خاطره‌ی برخورد نامناسب ملت شریف را چطور می‌خواهد پاک کند، آن را دیگر خود آقای فتح‌الله‌زاده می‌داند.

از طرفی به نظرمان رسید، حالا که آقای مشایخی تا اسپانیا می‌روند، نامه‌ی عذرخواهی آقای کفاشیان را هم سر راه ببرند بدهند دست رییس فدراسیون فوتبال آرژانتین و اگر تاریخ تولد مسی را درآورده‌اند و برایش کادو خریده‌اند، زحمت بردن آن را هم بکشند تا دوستان بیش‌تر در خرج نیافتند. ما هم که دیگر فکر نمی‌کنیم، حالا لباس چی بپوشیم، می‌توانیم کادوهای خودمان را توسط استاد به ایشان برسانیم.

البته آقای مشایخی گفته بود، کسی که به مسی بی‌احترامی کرده، ایرانی نیست، حالا معلوم نیست پس چرا همه این‌قدر خودشان را توی زحمت می‌اندازند؟!

این وسط هم که همه هی از ایران و ایرانی می‌گفتند، امیر قلعه‌نویی گفت: این حرکت، کار بزرگی است و خوشحال‌ایم که این اتفاق از سوی باشگاه استقلال انجام می شود. باشگاه استقلال یک باشگاه فرهنگی و ورزشی است و با این حرکت بار دیگر این نکته‌ی مهم را به اثبات رساند.

راستی باید دید هزینه‌ی برگزاری بازی با پیشکسوتان آ ث میلان زیادتر می‌شود یا رفع تکدر خاطر احتمالی آقای مسی؟

البته ما اعلام می‌کنیم واقعا قصد وارد شدن به حاشیه‌ها را نداریم و می‌خواهیم برویم جام جهانی و نهال عشق و صلح را در دل همه‌ی مردم جهان بکاریم؛ ما که در کشورمان ادیبان زیادی وجود دارند و وقتی سعدی می‌گوید، به جهان خرم از آن‌ام که جهان خرم از اوست، یعنی فرهنگ ایرانی چیزی جز این نیست.

راستی اگر استاد برود اسپانیا و خدای ناکرده سنگ روی یخ بشویم، آن‌وقت ترجیح می‌دهید کدام هنرپیشه‌ی اسپانیایی برای دلجویی به ایران بیاید؟