رئیس اداره تبلیغات اسلامی زرند در سالروز شهادت آیت الله مفتح،این عالم ربانی را مهم ترین شخصی دانست که جرعه های اندیشه حوزه را به دانشگاه سرازیر کرد.

حجت‌الاسلام حسنی: آیت الله مفتح جرعه های اندیشه حوزه را به دانشگاه سرازیر کرد

به گزارش صدای زرند،حجت‌الاسلام مهدی حسنی بیان داشت:شهید آیه الله دکتر مفتح در زمره عالمانی است که عمر شریف خویش را در راه احیای معارف اسلامی و نشر فرهنگ اهل بیت به کار گرفت و در سنگرهای گوناگون به ستیز با جهل و تباهی و ستم پرداخت.


حجت‌الاسلام مهدی حسنی افزود:آن اسوه فضیلت برای آنکه دانشگاه را از تهاجم فرهنگی استعمار و علفهای هرز طاغوتی نجات دهد چشمه هایی از ارزشهای والای دینی را در این کانون اندیشه، جاری ساخت و در عصری که نغمه جدایی دین از دانش ‍ سازگردیده بود و شب پرستان کوردل با تبلیغات نفاق افکنانه خویش بذر تنافر و ضدیت بین حوزه و دانشگاه می پاشیدند،مفتح این دو کانون را به هم پیوند داد و فرهنگ حاکم بر دانشگاه را که ارمغان غرب بود متحول ساخت و باورهای دینی را بر فضای آن حاکم نمود و به مصداق “زکاه العلم نشره” جرعه هایی از اندیشه هایی را که در حوزه آموخته بود به کام دانشجویان شیفته ی فضیلت سرازیر کرد.

حجت‌الاسلام حسنی اظهارداشت:شهید مفتح علاوه بر آنکه اندیشه های علمی خود را در محضر مبارک حضرت امام خمینی (قدس سره) صفا داد.در پرتو افکار تابناک امام راحل، ستیز با ستم و نفی هر گونه سلطه را از مهم ترین برنامه های خود قرار داد و سخنرانی ها، مقاله ها و در جلسات درسی افراد را نسبت به فجایع جهان اسلام که ارمغان استعمار است آگاه، و فساد تباهی استبداد را افشاء می کرد.از این جهت وی را از سخنرانی کردن و هر گونه تبلیغ مذهبی منع کردند.

حسنی در پایان گفت:گروهک منحرف فرقان بزرگ مردی را ترور کردند که اسلحه ای جز قلم و سخن نداشت. و کسی را به شهادت رساندند که کشتنش جز موج خشم آگین و نفرت و انزجار امت مسلمان نتیجه ای نداشت و اگر بدن پاکش در خاک و خون طپید، فکرش بیشتر تجلی یافت.و از برکت خونش تحرکی تازه در اندیشه و باورهای امت اسلام به وجود آمد.

انتهای پیام/