صدای زرندبه گزارش “صدای زرند“، محسن محسنی مسئول روابط عمومی دفتر نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی در این رابطه می گوید: دکتر امیری در جلسه ای که با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور برگزار شد اظهار داشت به دلیل کمبود امکانات و عدم تأمین منابع مالی شهرداری های زرند و کوهبنان، این ارگان ها دچار مشکل هستند و با توجه به کمک های موردی که قبلا به آنها شده است هنوز با مشکلات فراوانی مواجه هستند.

محسنی افزود: دکتر امیری همچنین در جلسه ای با مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی خواستار توجه جدی به بازسازی ایستگاه راه آهن زرند شد.

امیری در این جلسه اظهار داشت: تا کنون برای بازسازی این ایستگاه پیگیری هایی شده ولی اقدامی صورت نگرفته است. ایستگاه زرند تنها ایستگاه راه آهن جنوب شرق کشور می باشد که قبل از انقلاب ساخته شده است ولی هم اکنون احتیاج به بازسازی و نوسازی دارد.

در این جلسه به دستور مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی قرار شد تیم کارشناسی جهت بررسی از ایستگاه زرند به این ایستگاه اعزام گردد.

محسنی اظهار داشت: همچنین نماینده مردم زرند و کوهبنان، در جلسه ای که با حضور وزیر راه و شهرسازی صورت گرفت گلایه شهروندان از افزایش نرخ بلیط قطار را عنوان کرد و از وزیر راه و شهرسازی درخواست کردیم که سهمیه ای برای شهروندان زرندی منظور شود تا بتوانند از ایستگاه زرند به صورت جداگانه بلیط تهیه نمایند تا هزینه یک سره بلیط کرمان تهران را نپردازند.

دکتر امیری همچنین در جلسه ای که با حضور وزیر نیرو و معاونین این وزارتخانه برگزار شد، بحث انتقال آب به جرجافک را مطرح نمودند و بیان داشتند: در این زمینه باید فکری برای دهستان های جرجافک، سیریز و همچنین بخش شبکه فرسوده شهر زرند و یزدان شهر بشود.

در ادامه این جلسه دکتر امیری از وزیر نیرو درخواست کردند که سیاستی برای افزایش سرعت احداث سد قدورنی اتخاذ شود و بیان داشتند: با احداث این سد زمینه تأمین آب شرب زرند و راور فراهم خواهد شد.

همچنین درخصوص مشکلات ورودی های برق شهر زرند و خانوک و نیز تأمین برق شهرک فرهنگیان که مورد پیگیری اهالی این شهرک بود نیز پیگیری هایی انجام شد و در زمینه مشکلات مربوط به آب شرب شهر کوهبنان نیز تصمیماتی اتخاذ گردید.

محسنی بیان داشت: در جلسه دکتر امیری با وزیر نیرو که به همراه معاون امور برق وزارت خانه تشکیل شد در خصوص واحد نیمه تعطیل شده نیروگاه زرند نیز صحبت هایی شد و قرار شد این نیروگاه هر چه سریعتر مورد تعمیر و بازسازی قرار گیرد. همچنین به دستور وزیر قرار بر این شد که یا با همکاری بخش دولتی و یا بخش خصوصی زمینه افزایش 320 مگاوات برق در سایت نیروگاه نیز فراهم شود.

انتهای پیام/