سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: باید قیمت فرآورده‌های نفتی متناسب با کیفیت و مرغوبیت آنها تعیین شود.

تعیین قیمت فرآورده‌های نفتی متناسب با کیفیت آن

به گزارش صدای زرند به نقل از ایلنا،حسین امیری خامکانی در گفتگو افزود: باید میان فراورده‌های نفتی با کیفیت و مرغوبیت بالا با سایر فرآورده‌های نفتی تفاوت قیمت وجود داشته باشد.

وی با اشاره به تعیین قیمت فرآورده‌های نفتی صادراتی توسط بازار افزود: البته تعیین قیمت فراورده‌های نفتی داخلی ناظر به اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌هاست به طوری که براساس این قانون، قیمت بنزین و سایر فرآورده‌های نفتی تا پایان برنامه پنجساله پنجم توسعه باید به قیمت فوب خلیج فارس برسد.

وی تصریح کرد: هم اکنون در اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها و رساندن قیمت فرآورده‌های نفتی به قیمت‌های فوب خلیج فارس عقب هستیم اما باید دید که دولت برای جبران این مساله چه سیاست و عملکردی را در پیش خواهد گرفت.

وی با اشاره به وضعیت کنونی قیمت فرآورده‌های نفتی داخلی تصریح کرد: در شرایط کنونی بازنگری در قیمت فرآورده‌های نفتی اقدام منطقی است و باید قیمت‌های فعلی فرآورده‌های نفتی با کیفیت و مرغوب با سایر فرآورده‌ها متفاوت باشد.

نماینده زرند و کرمان در مجلس همچنین به تمایل مردم در پرداخت هزینه بیشتر در قبال محصول با کیفیت‌تر اشاره کرد و گفت: مسلما مردم نیز ترجیح می‌دهند با پرداخت هزینه بیشتر محصول و فرآورده‌ای را استفاده کنند که در مجموع کاهش مصرف را به دنبال داشته باشد.

امیری خامکانی افزود: به عنوان مثال با استفاده از بنزین مرغوب‌تر، مصرف سوخت خودروها در 100 کیلومتر کمترخواهد شد، ضمن اینکه این حرکت علاوه بر اینکه موجب کاهش هزینه زندگی مردم می‌شود بلکه به نفع سلامت جامعه و محیط زیست نیز خواهد بود.

انتهای پیام/