SedayeZarand.IRصبح امروز رئیس اداره تبلیغات اسلامی زرند در همایش دهه آخر صفر هیئت های مذهبی، بزرگداشت مراسم سیدالشهداء را بازسازی حیات حسینی عنوان کرد.

صدای زرند: به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کرمان، حجت‌الاسلام مهدی حسنی درهمایش دهه آخر صفرهیئت های مذهبی بیان داشت: روشن است که باید در جامعه عواملی را ایجاد کرد تا احساسات وعواطف دینی مردم را برانگیزاند تا کاری مشابه کار سیدالشهداء (ع) انجام دهند؛ راه او را ادامه دهند و نسبت به این امر مهم علاقه پیدا کنند.

حجت‌الاسلام حسنی همچنین اظهارداشت: حادثه ای که بزرگ ترین نقش را در تاریخ اسلام ایفا کرد، حادثه ی شهادت ابی عبدالله بود، او بود که مسیر تاریخ اسلام را عوض کرد، او بود که درسی برای حرکت، نهضت، مقاومت و استقامت تا روز قیامت به انسان ها داد، بدین جهت که آن خاطره تجدید شود.

مهدی حسنی تصریح کرد: بزرگداشت مراسم سیدالشهداء (ع) بازسازی حیات حسینی است، تا ازآن حیات به نحو احسن استفاده شود و نباید به بحث های علمی اکتفا کنیم.

وی در پایان گفت: زنده نگه داشتن خاطره ی سیدالشهداء(ع) و مظلومیت او از راه احساسات شورانگیز حزن و گریه و سوگواری امکان دارد.

انتهای پیام/