SedayeZarand.IRبه گزارش “صدای زرند“، بر اساس آمار سایت الکسا، سایت گوگل در حال جاضر به عنوان اولین و پربازدترین سایت موجود در فضای اینترنت محسوب می­شود. الکسا در حقیقت یک وب سایت آنالایزکننده ترافیک وب­سایت­ها می­باشد و این امکان را دارد تا وب­سایت­های موجود در فضای اینترنت را بر اساس تعداد بازدید کاربران رتبه­بندی کند.

همچنین در سایت الکسا این امکان وجود دارد تا بتوان درصد بازدیدکنندگان سایت­هایی نظیر گوگل که کاربران آن از سرتاسر جهان می باشند را براساس کشور دسته­بندی نمود.

بر این اساس و در حال حاضر ایرانیان حدود 2.5 درصد از کل کاربران سایت گوگل را تشکیل می­دهند که بر اساس دسته­بندی انجام شده توسط سایت الکسا ایران از این لحاظ ششمین کشور استفاده­کنندگان از گوگل محسوب می­شود.

در حقیقت ایران بین 10 کشوری که بیش از 60 درصد کاربران گوگل را تشکیل می­دهند، قرار می­گیرد. از این لحاظ مردم ایالات متحده آمریکا با 30.5 درصد، بیشترین کاربران گوگل را تشکیل می­دهند و هندی­ها و روس­ها نیز بعد از مردم آمریکا بیشترین کاربران این سایت محسوب می­شوند.

بنابراین، می­توان با در نظر گرفتن آمار یک­میلیارد بازدید در روز سایت گوگل (که توسط سایت http://www.websiteoutlook.com قابل استخراج است)، چنین بیان داشت که ایرانیان در هر روز بیش از 25 میلیون بار از صفحات مختلف سایت گوگل استفاده می­کنند.

جدول زیر درصد بازدیدکنندگان سایت گوگل را در کشورهای مختلف و رتبه این سایت در کشور مربوطه را نشان می­دهد.

ردیف

نام کشور

در صد بازدیدکننده

رتبه در کشور

1

ایالات متحده آمریکا

30.5

1

2

هند

9

2

3

روسیه

3.4

4

4

انگلستان

2.8

2

5

ژاپن

2.7

5

6

ایران

2.5

1

7

برزیل

2.5

3

8

اندونزی

2.5

1

9

اسپانیا

2.3

2

10

آلمان

2.3

4

دیگر کشورها

39.5

 انتهای پیام/