به گزارش صدای زرند به نقل از فارس، بارش برف از صبح روز دوشنبه در شهر کرمان آغاز شده است و همچنان ادامه دارد و ارتفاع برف به بیش از 20 سانتی‌متر رسیده و حال و هوای زیبایی را به وجود آورده است.

ای برفِ زیبا بر تن خشکیده کرمان ببار

سحرگاه امروز که چشمانم را باز کردم، احساس کردم، زمین و آسمان شهر کرمان سفید شده، احساسم درست بود، ابرهای زیبا، آسمان را سفید کرده بودند و برف سفید، زمین را.

صدای خنده دخترک و پسرک همسایه که برای نخستین‌بار برف را دیده‌اند به گوش می‌رسد، امیرحسین و محدثه از عمق وجودشان می‌خندند و صدای نگران مادر مهربانشان هم به گوش می‌رسد که بچه‌ها! بچه‌ها! مواظب باشید، زمین نخورید.

هنوز عقربه ساعت به شش صبح نرسیده که نخستین پیامک استانداری کرمان ارسال می‌شود و از آماده‌باش ستادهای بحران در سراسر استان کرمان به دستور سحرگاهی استاندار کرمان خبر می‌دهد. دومین پیامک دولتی هم از آموزش و پرورش می‌رسد و حاوی خبر تعطیلی مدارس ابتدایی و راهنمایی کرمان است.

بازار پیامک‌های برفی هم در کرمان حسابی داغ است، پیامک‌ها نشان می‌دهد که کرمانی‌ها سرشار از شادمانی و نشاط هستند.

«سلام، سلام، سلام، صبح قشنگ برفی‌تون بخیر، متشکریم خداجون»، «صبحتان به سپیدی دانه‌های برف رحمت حضرت دوست باد»، «برف نو، برف نو، سلام، سلام، بنشین، خوش نشسته‌ای بر بام، پاکی آوردی، ای امید سپید» و البته خبرهای برفی به دوستان خارج از استان هم رسیده است و هر کدام به نحوی بارش برف را تبریک می‌گویند.

فقط مردم کویر ارزش این برف را می‌دانند، آنها که لب‌های خشک کرمان در سال‌های گذشته و مهاجرت و آوارگی روستائیان و دستان پینه‌بسته رو به آسمان کشاورزان را دیده‌اند.

برادرم برای گنجشک‌ها دانه می‌پاشد و پدر هم در برف‌های وسط حیاط راهی را باز می‌کند تا ما زمین نخوریم.

یکی از شاعران جوان کرمان هم شعری برای برف می‌سراید: برف می‌بارد و برف/می‌کند فعل زمستان را صرف/توی این بارش برف/ توی آن کوچه کنار در زرد/کودکی از ته دل، خنده‌کنان/ می‌زند برف به غم‌های دلش/زیرلب مادر او می‌گوید، آه ای برف ببار، آه ای برف ببار.

گزارش: مهسا حقانیت