TatilAstمحمدجواد کامیاب گفت: تمام مدارس کرمان و برخی دیگر از شهرستان‌های استان فردا تعطیل است.

صدای زرند: به گزارش فارس، محمدجواد کامیاب امشب در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات انجام شده برای بازگشایی مسیرهای مواصلاتی استان کرمان اظهار داشت: 75 اکیپ راهداری شمال و جنوب استان کرمان در تمام جاده‌های استان در حال فعالیت و تلاش هستند.

وی بیان داشت: 35 اکیپ امداد و نجات نیز با 252 امدادگر و 84 کارکنان امدادگر درسطح جاده‌های مواصلاتی استان کرمان مشغول خدمت‌رسانی هستند.

کامیاب با اشاره به نجات 480 دستگاه خودروی گرفتار در برف طی 48 ساعت گذشته در استان کرمان تصریح کرد: 220 نفر از همشهریان که در برف گرفتار شده بودند، اسکان موقت داده شدند.

معاون عمرانی استاندار کرمان گفت: همچنین 2 هزار و 400 قوطی کنسرو، یک هزار و 100 بسته خرما، یک هزار و 380 بسته نان، 550 تخته پتو تاکنون توزیع شده است.

وی خاطرنشان کرد: با هماهنگی به عمل آمده با ادارات آموزش و پرورش و فرمانداری‌ها، فردا 18 دی ماه تمام مدارس و ادارات شهرستان‌های کوهبنان و رابر به دلیل شدت بارش برف تعطیل است.

کامیاب ابراز داشت: همچنین تمام مدارس شهرستان‌های کرمان، بردسیر، زرند، رفسنجان، بافت، شهربابک و راور فردا چهارشنبه 18 دی ماه تعطیل است و ساعات کاری ادارات نیز با دو ساعت تاخیر آغاز می‌شود.

وی افزود: مدارس و ادارات سایر شهرستان‌ها فردا باز است و در صورت تعطیلی با هماهنگی آموزش و پرورش و فرمانداری‌ها اعلام می‌شود.

کامیاب گفت: بی‌احتیاطی در رانندگی و لغزندگی جاده‌ها موجب فوت دو نفر از شهروندان در محورهای شهربابک و سیرجان شد.

رئیس شورای مدیریت بحران استان کرمان اظهار داشت: با توجه به اینکه از فردا شاهد کاهش شدید دمای هوا خواهیم بود، شهروندان نکات ایمنی را رعایت کنند و در صورت سفر ضروری وسایل گرمایشی، غذای گرم و سوخت کافی داشته باشند.

وی بیان داشت: تمام ادارات خدمات‌رسان از جمله آب، برق، گاز، اورژانس، هلال‌احمر، شهرداری و … در تمام شهرستان‌های کرمان فردا باز است.

انتهای پیام/