صدای زرند:  بنا به گزارش دفتر نماینده مردم زرند و کوهبنان، روز دوشنبه (16/10/92) دکتر حسین امیری خانمکانی، نماینده محترم مردم شهرستان های زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی، طی جلساتی جداگانه با مهندس خندان­دل، رئیس سازمان شهرداری­ها ودهیاری­های کشور، دکتر ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین دکتر نوربخش، رئیس سازمان تأمین اجتماعی کشور مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه خود را مطرح و خواستار رسیدگی جدی این مشکلات شدند.

شاخص­های عوارض به گونه ای تنظیم شوند تا حقی از شهرداری­ها و دهیاری­ها توابع زرند و کوهبنان ضایع نشود

دکتر امیری، در جلسه با رئیس سازمان شهرداری­ها و دهیاری­های کشور اولین بحث مطرح شده را به مشکل نقدینگی شهرداری­ها تابعه زرند و کوهبنان اختصاص دادند و در این باره چنین عنوان نمودند: در شهرستان­های زرند و کوهبنان به دلیل زلزله و خشکسالی­های پی در پی ساخت و سازی انجام نمی­شود وشهرداری­ها شدیداً با کمبود نقدینگی مواجه هستند. مشکل نقدینگی در شهرداری­های این شهرستان­ها به گونه­ای است که حتّی چندین ماه نتوانستند حقوق پرسنل خود را بپردازند.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در این زمینه از مهندس خندان­دل خواسته­اند حتماً کمک و توجه جدی به شهرداری­ها این شهرستان­ها شود.

دکتر امیری در این جلسه همچنین اظهار داشتند: زرند و کوهبنان دارای معادن غنی زغال سنگ، سنگ آهن و کارخانجات صنعتی متعددی هستیم که باید شاخص­های عوارض در این شهرستان­ها طوری تنظیم و اجرا شود که حقی از شهرداری­ها و دهیاری­ها این مناطق ضایع نشود.

وی با بیان این موضوع که ما در بودجه سال 92 کشورآورده­ایم که 20درصد از درآمد معادن باید در محل استقرار معادن هزینه شود، خواستار این شدند تا هر چه سریع­تر دولت آئین نامه اجرای آن را آماده و ابلاغ نماید.

امیری خانمکانی همچنین از مهندس خندان­دل خواستند تا سازمان شهرداری­ها و دهیاری­ها کشور برای راحتی در روند وصول عوارض شهرداری­ها یک مشاوره حقوقی برای شهرداری­ها در نظر بگیرند.

شایا ن ذکر است در این جلسه شهرداران محترم خانو ک، ریحان شهر، یزدان شهر و جانشین شهرداری زرند حضور داشته و مسائل و مشکلات شهرداری­های خود را مطرح وآقای خندان­دل هم قول مساعدت و پیگیری نامه­های آن­ها را دادند.

مشکل حقوق و دفترچه بیمه کارکنان و بازنشستگان شرکت زغالسنگ حل خواهد شد 

در جلسه ای دیگر با حضور دکتر ربیعی وزیر محترم تعاون، کارو رفاه اجتماعی در خصوص حقوق بازنشستگان شرکت فولاد بحث شد.

پیش از این و در هفته قبل دکتر حسین امیری جلسه­ای با معاون وزیر داشتند و در آن جلسه بنا براین شده بود که حقوق معوقه و مشکل دفترچه بیمه­ای بازنشستگان را تا یک­شنبه هفته جاری (15/10/1392) حل نمایند که بحمداللّه انجام شد.

نماینده مردم شهرستان­های زرند و کوهبنان در جلسه روز دوشنبه ضمن بیان مشکلات به وجود آمده برای کارکنان و بازنشستگان معادن زغالسنگ در چند وقت اخیر، اظهار داشتند: متاسفانه گاهاً تا چند ماه حقوق این عزیزان که سال­ها در اعماق زمین و در گرد و غبار زغال زحمت کشیده­اند و اکثراً هم ریه­های آن از کار افتاده و مرتباً باید درمان شوند به تعویق می افتد. به تعویق افتادن پرداخت حقوق و نیز مشکلات به وجود آمده برای دفترچه بیمه این عزیزان مشکلاتی زیادی برای آن­ها فراهم می آورد که در این زمینه دکتر امیری از آقای وزیر خواستند یک فکر اساسی برای حقوق آنها بشود و یک بار برای همیشه این مشکل را حل نمایند.

دکتر ربیعی هم در این جلسه برای حل مشکلات قول مساعدت و پیگیری این مشکلات را دادند.

در این جلسه همچنین مشکلات شاغلین از جمله بحث امنیت شغلی بخصوص در بخش خصوصی، هماهنگی حقوق، پرداخت به موقع حقوق، ایمنی معادن و بحث سابقه بیمه کارگرانی که در شرف بازنشستگی هستند مطرح شد دکتر امیری از آقای وزیر خواستند که رسیدگی و توجه جدی به این مسائل و مشکلات داشته باشند.

ضمناً آقای دکتر امیری در خصوص مجموعه ورزشی شهدای کارگران زرند از آقای وزیر خواستند تا اعتباری جهت تکمیل این مجموعه ورزشی که سال­ها بلاتکلیف مانده است در نظر بگیرند که دکتر ربیعی عنوان کردند این مجموعه بر اساس مصوبه دولت قبلی می­بایست از اعتبارات استانی تخصیص داده شود منتهی قول مساعد دادند تا اعتباری جهت احداث زمین چمن و تکمیل ساختمان آن در نظر بگیرند که امیدواریم هرچه زودتر محقق شود.

مشکل ضریب شغلی کارکنان مشاغل سخت و زیان­آور حل خواهد شد

نماینده محترم مردم شهرستان­های زرند و کوهبنان در جلسه­ای با حضور دکتر نوربخش، رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور، بحث اصلی خود را با ضریب سختی کار شاغلین معادن آغاز و اظهار داشتند ما در مجلس هشتم یک استفساریه از مجلس گرفتیم که هرکس به هر اندازه در هر مقطعی در مشاغل سخت و زیان­آور مثل معادن مشغول بود در این مدت ضریب 1.5 به کار او اعمال شود که متاسفانه هنوز اجرایی نشده است.

در این جلسه که دبیر کمیسون اجرایی دولت نیز حضور داشت پس از بحث و تبادل نظر دراین مورد متوجه شدند که سوء برداشتی در تامین اجتماعی و کمیسیون اجتماعی دولت بوده که این مصوبه عقب مانده بود که خوشبختانه در ای جلسه مشکلات اجرایی شدن آن حل گردید که امیدواریم به زودی در کل کشور مشکل شاغلین مشاغل سخت و زیان­آور و بازنشستگی بسیاری از افراد که در معادن کار می کنند حل شود.

بخش ICU و اورژانس بیمارستان امام علی زرند تجهیز خواهد شد

در جلسه با دکتر نوربخش، بحث دیگری هم راجع به مسائل و مشکلات بیمارستان امام علی (ع) زرند مطرح شد. جناب آقای دکتر امیری در خصوص مشکلات بخش ICU و همین طور گسترش و توسعه اورژانس این بیمارستان، احداث یک سالن چند منظوره و ساخت مسجد بیمارستان توضیح دادند که بحمداللّه آقای دکتر نوربخش هم قول­های مساعدی در این مورد وهمچنین خرید دستگاه مورد نیاز بخش  ICU را دادند که انشااللّه به زودی محقق شود.

انتهای پیام/