سایت خبری صدای زرند به منظور گرامیداشت ایام الله دهه فجر اقدام به برگزاری اولین جشنواره وب­نویسی زرند نموده­ است. 

SedayeZarand.IR

زرند به عنوان یکی از ولایتمدارترین شهرستان­های ایران اسلامی استعدادهای فراوانی در عرصه­های مختلف نظیر کشاورزی، صنعت و معدن، فرهنگی و گردشگری، ورزشی و … دارد که تاکنون توجه چندانی به این استعدادهای بالقوه شهرستان زیبا نشده است و در برخی موارد مورد بی مهری خاص شهروندان و مسئولین محترم این شهرستان نیز قرار گرفته است. بیان و یادآوری استعدادها و پتانسیل­ها یک شهر به شهروندان و مسئولین آن شهر می­تواند یکی از بهترین و مناسب­ترین روش­ها جهت تحقق بخشی و بالفعل نمودن این استعدادها و افزایش توان و کارآیی آن شهرستان در عرصه های مختلف باشد. بدین منظور نیاز است تمامی شهروندان زرندی بالاخص جوانان این شهرستان، پتانسیل­های این شهر را مد نظر داشته و این پتانسیل­ها را به مسئولین امر نیز بیان و یادآوری نمایند.

رشد و تقویت روحیه و اراده افراد برای بیان دیدگاه­های خود مستلزم وجود یک محیط مناسب و آزاد جهت بیان دیدگاه­ها می­باشد. بی شک فضای مجازی بستری مناسب حهت معرفی و بیان صحیح ایده­ها، مشکلات، مسائل و پتانسیل­ها در عرصه های مختلف فرهنگی، هنری، سیاسی، اقتصادی، ورزشی و… شهرستان می­باشد. در این راستا سایت خبری صدای زرند به منظور گرامیداشت ایام الله دهه فجر اقدام به برگزاری اولین جشنواره وب­نویسی زرند نموده­ است. بنابراین و بدین وسیله از تمامی شهروندان عزیزی که در حال حاضر در فضای مجازی دارای وب­سایت یا وبلاگ می­باشند و یا قصد طراحی و ساخت یک وب جدید دارند، دعوت به عمل می­آوریم تا در این جشنواره وب­نویسی شرکت نمایند.

هر چند پیش از این نیز مسابقاتی در زمینه وبلاگ و وب­نویسی در شهرستان زرند برگزار شده است اما طبق صحبت­هایی که با برخی از فعالان این عرصه داشتیم هیچ­کدام جوابگو نبوده و کارایی مناسبی نیز نداشته است. در حال حاضر نیز خوب می­دانیم که با توجه به زمان کمی که برای برگزاری این جشنواره وجود دارد شاید تمام نیازهای شما شهروندان را پوشش ندهد اما از آنجایی که دوست داریم این جشنواره هر ساله برگزار شود خود را موظف می­دانیم تا نهایت سعی و تلاش خود را برای برگزاری هر چه بهتر اولین دوره این جشنواره به عمل آوریم. امید است شما کاربران عزیز نیز همکاری لازم برای اطلاع­رسانی در این زمینه را با قرار دادن خبر اولین جشنواره وب­نویسی زرند“‌ در وب خود با ما داشته باشید.

اهداف:

اهداف اصلی:

1-    معرفی شهرستان زیبا زرند از طریق فضای مجازی.

2-    تشویق وبلاگ­نویسان به پرداختن و توجه به مسائل و مشکلات شهرستان.

3-    پیش­برد و تحقق­بخشی به اهداف شهر الکترونیک شهرستان.

4-    شکوفایی استعدادهای شهروندان زرندی به ویژه جوانان در زمینه فضای مجازی.

اهداف فرعی:

1-    کمک به سالم سازی فضای مجازی در شهرستان.

2-    ترویج و تقویت روحیه شهروندی.

3-    هدایت و تشویق وبلاگ­نویسان شهرستان.

4-    احداث کانون وب­نویسان شهرستان زرند.

محورها:

شرکت­کنندگان می­توانند وب­های خود را در تمامی زمینه­های فرهنگی، هنری، گردشگری، کشاورزی، توسعه پایدار، ارتباط با مسئولین، ورزشی، شخصی و… برای شرکت در این جشنواره ثبت نمایند.

برخی موراد که در این جشنواره دارای اهمیت می­باشند: توجه به آئین و رسوم، گویش و لهجه، بازی­های محلی، انجمن­های فرهنگی و هنری، صنایع دستی، جاذبه­های فرهنگی، بناها و اماکن تاریخی، جاذبه­های فرهنگی و گردشگری، مسائل و مشکلات کشاورزی، مشکلات مدیریت شهری و ساخت و سازها، حمل و نقل، مسائل و مشکلات دانشگاه­ها، صنعت و معدن، آلودگی­ها محیط زیست و منابع طبیعی، اخبار شهرستان زرند، نشریات، نامه­های مردمی و گفتگو با مسئولین شهرستان، مشکلات و مسائل ورزش در شهرستان، چهره­های ورزشی شهرستان، پتانسیل­های ورزش در شهرستان و معرفی تیم­های ورزشی.

زمان­بندی برگزاری:

شروع اطلاع­رسانی

22 دی ماه الی 1392

ثبت­نام وبلاگ و وبسایت­ها

از شروع اطلاع­رسانی و حداکثر تا 20 بهمن­ماه 1392

داوری و امتیازدهی وبلاگ­ها

21 و 22 بهمن­ماه 1392

اعلام نتایج داوری

22 بهمن ماه 1392

 

برخی قوانین:

وبلاگ‌هایی که قوانین زیر را نقض نمایند در مرحله اول حذف شده و به دور امتیازدهی راه نمی‌یابند.

  • هر فرد فقط می­تواند یک وب در مسابقه شرکت دهد.
  • مسئول وب مربوطه در هنگام ثبت نام باید مشخصات حقیقی خود و نه مشخصات مستعار را وارد نمائید.
  • شرکت­کنندگان باید تا تاریخ ذکر شده برای ثبت­نام به سایت مراجعه و فرم ثبت نام را تکمیل نمایند.
  • زمان ثبت وب باید حداکثر تا آخرین مهلت تعیین شده باشد و بدیهی است به وب­هایی که پس از این تاریخ ثبت شوند امتیازی تعلق نمی‌گیرد.
  • وب‌های ثبت­شده هم بصورت گروهی و هم انفرادی قابل ارائه و مدیریت هستند.
  • وب‌هایی که از اسکریپت‌های مشکل دار استفاده می­کنند و توسط ویروس­کش‌ها مشکل­دار شناخته می­شوند به مرحله داوری راه پیدا نمی­کنند.

نحوه امتیازدهی:

معیار‌های ارزیابی وب­های ثبت شده از ۱۰۰ امتیاز می­باشد.

مشخّصات عمومی‌۳۰ امتیاز

ردیف

شاخص

امتیاز

۱

انتخاب نام متناسب و تناسب آن با موضوع

۵

۲

آرشیو موضوعی

۵

۳

معرّفی دقیق وبلاگ و تشریح اهداف

۵

۴

معّرفی مدیر وبلاگ و تکمیل پروفایل مدیر

۵

۵

پیوند به وب سایت‌ها و وبلاگ‌های معتبر و مرتبط با موضوع وبلاگ

۵

۶

پاسخگویی به نظرات

۵

مشخّصات محتوایی ۳۰ امتیاز

ردیف

شاخص

امتیاز

۱

تولید محتوا (خبر ۲ – تحلیلی ۸ – پوستر و کلیپ ۶ – دلنوشته ۴)

۲۰

۲

به روزرسانی مستمر و منظم

۱۰

 

مشخّصات فنی ۲۰ امتیاز

ردیف

شاخص

امتیاز

۱

آمار بازدید، امتیازدهی به مطلب، فعال بودن بخش دیدگاه

15

2

ثبت بودن در سایت ساماندهی (www.samandehi.ir)

5

مشخّصات گرافیکی ۲۰ امتیاز

ردیف

شاخص

امتیاز

۱

رنگ بندی مناسب، نوآوری و خلّاقیّت در طراحی

۵

۲

تناسب قالب مورد استفاده با موضوع و ماهیّت وبلاگ

۵

۳

تناسب قلم مورد استفاده و رنگ بندی متنی و چیدمان مطالب

۵

۴

استفاده از تصاویر و عکس‌های مرتبط با مطالب

۵

جوایز:

جوایز با توجه به حمایتی که ارگان­ها و بخش­های مختلف شهرستان از این جشنواره خواهند کرد و نیز تعداد وب­هایی که در این دوره از جشنواره شرکت خواهند کرد، متفاوت خواهد بود ولی تمامی تلاش خود را خواهیم کرد تا جوایزی ارزنده به برندگان این جشنواره اهداء شود.

جایزه عمومی: لوح تقدیر برای شرکت در جشنواره به تمامی وب­ها داده خواهد شد و لینک آن ها در سایت خبری صدای زرند ثبت خواهد شد و از وب‌های شرکت­ کننده برای بهبود شرایط وب خود پشتیبانی و حمایت خواهد شد.

نحوه شرکت در جشنواره:

برای شرکت در این دوره از جشنواره می­توانید فرم ثبت­نام را از طریق لینک زیر دانلود کرده و بعد از تکمیل تمامی بخش­های این فرم، آن را از طریق ایمیل زیر برای شرکت در مسابقه برای ما ارسال نمایید. برای اطمینان از دریافت فرم توسط ما در صورتی که بیش از یک روز تاییدیه دریافت فرم را دریافت ننمودید فرم مربوطه را دوباره ارسال نمایید.

ایمیل جشنواره:

zarandwebs@chmail.ir

برای کسب اطلاعات بیشتر می­توانید از طریق بخش تماس با ما این سایت استفاده نمایید.

دانلود فرم شرکت در جشنواره

SedayeZarand.IR