مدیر عامل شرکت معادن زغالسنگ کرمان گفت:افزایش 6 درصدی زغال خام در دوماهه اول سال 96 نسب به گذشته داشتیم ایم و با بازگشایی معادن باب نیزو و سراپرده جنوبی این مقدار زغال خام افزایش پیدا می کند.

 

به گزارش صدای زرند، “ایرج فلاح” مدیر عامل شرکت معادن زغالسنگ کرمان در گفتگو با خبرنگاران شهرستان زرند با اشاره به مشکلات شرکت زغالسنگ اظهار داشت: اخبار غیر رسمی در بعضی از رسانه ها پخش می شود که این ضربه بزرگی به ما وارد می کند.

 

وی بیان اینکه شرکت زغالسنگ چندین سال است خصوصی است ابراز داشت: ما تا سال گذشته مشکلات زیادی در زمینه های بیمه تامین اجتماعی و بدهی به کارگران داشته ایم که با کمک مجمع نمایندگان استان کرمان بخش زیادی از این ها بر طرف شده است.

 

وی تصریح کرد: صندوق بازنشسگان فولاد 85 میلیون نفر بازنشسته دارد و این صندوق هیچ کمکی به شرکت زغالسنگ نکرده است.

 

وی با بیان اینکه ما سال گذشته تورم نیرو و پرداختی بالایی داشتیم خاطر نشان کرد: شرکت زغالسنگ دارای 3000 پرسنل می باشد که هرگونه عدم فعالیت پرسنل خسارتش به خودمان و زمینه کارگری بر می گردد.

 

فلاح درباره اینکه شرکت زغالسنک کرمان ظرفیت زیادی دارد بیان کرد: رکود حاصل در کشور خسارت زیادی به ما وارد کرده است و ما در پرداخت مکالماتمان همیشه تاخیر بوده است و امیدواریم این رکود  سال 96 برداشته شود و رکود نداشته باشیم.

 

مدیر عامل شرکت معادن زغالسنگ کرمان گفت:افزایش 6 درصدی زغال خام در دوماهه اول سال 96 نسب به گذشته داشتیم ایم و با بازگشایی معادن باب نیزو و سراپرده جنوبی این مقدار زغال خام افزایش پیدا می کند.

 

وی با اشاره به اینکه در سال95 با افزایش پتانسل پنج مجموعه مجوز گرفتند عنوان کرد: طرح معدن پابدانا را باید در سال 96 به سرانجام برسانیم و اگر این طرح در سال 96 به سرانجام نرسد بیش از 700 کارگر از کار خود بیکار می شوند.

 

وی افزود: در سال 96 طرج 2600 نفر کارگری معدن حشونی را در دست کار داریم و سال 96 را می توان سال خوبی برای شرکت پیش بینی کرد و در سال 97 سال خوبی شرکت خواهیم داشت.

 

وی اضافه کرد: در سال 95 توانستیم 4 حقوق عقب افتاده پرسنل شرکت زغالسنگ را پرداخت کنیم.

 

وی ادامه داد: در سال 96 قرار داد بازیافت کارخانه اکبر آباد در دست داریم که این قرارداد 2 ساله می باشد که به احتمال زیاد قرارداد باز تمدید می شود و این کار بیش از 25 میلیارد تومان به نفع شرکت می باشد.

 

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته 3300 اشتغال داشتیم بیان داشت: شرکت زغالسنگ هیچ کدام از این 3300 کارگر را در سال گذشته از کار بیکار نکرد و با حمایت خود مدیران شرکت تمامی کارگران را حفظ کردیم.

 

وی درباره ایمنی کارگران شرکت زغالسنگ در سال 95 توضیح داد: بحث ایمنی در کشور مورد اهمیت قرار گرفته است و ما بیشتر تعداد کارگران زغالی در کشور داریم و حفظ جان نیرو های شرکت از سرمایه های اساسی کشور است و بحث آن بسیار جدی می باشد.

 

وی افزود: ما امسال تجهیزات و امکانات مرد نیاز را در معادن داریم این درحالی است که در سال گذشته ما امکانات کافی برای معادن نداشتیم.

 

وی خاطر نشان شد: ما به شرکت ذوب آهن اصفهان 30 هزار تن زغال ارسال می کنیم و ماهانه بین 20 تا 30 هزار تن صورت وضعیت ما می باشد و امیدواریم صورت وضعیت ها به موقع پرداخت شود تا بتوانیم در زمینه حقوق و ایمنی کارگران کاری کرده باشیم.

 

وی ابراز داشت: ماهانه در استان بیش از 65 هزار تن زغال خام تولید می شود و ما ۴۰۰هزار تن کمبود زغال در کشور داریم.

 

 

انتهای پیام/