صبح امروز بیش از 150 نفر از کارگران معدن تونل 6 زغال سنگ پابدانا به دلیل عدم پرداخت حقوق معوقه ایشان به همراه همسر و فرزندان خود طی اعتصابی، مسیر تردد خودروهای عبوری در سه راهی مسجد ابوالفضل (ع) زرند (دشتخاک) را مسدود کرده اند.

 

“حبیب الله خنجری” فرماندار زرند در گفتگو با خبرنگار صدای زرند گفت: در پی این اعتصاب که در حقیقت مربوط به معادن شهرستان کوهبنان بود و در محدوده جغرافیایی شهرستان زرند انجام شده بود، اعضای شورای تامین دو شهرستان به همراه رییس دادگستری زرند در محل حاضر شدند و طی جلسه ای مشترک تصمیماتی پیرامون این مشکل مصوب شد.

 

 

وی گفت: در صحبت هایی که با کارگران عزیز در این اعتصاب شد، خوشخبتانه افراد توجیه شدند که باید مطالبات خود را از راه قانون و با معرفی افرادی به عنوان نماینده ی کارگری پیگیری کنند و از طریق اداره کار و یا دادگستری نسبت به این مشکلات اقدام نمایند.

 

خنجری افزود: یکی از مصوبات شورای تامین مشترک امروز این بود که قرار شد یک گروه کارشناسی از اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی و اداره صنعت و معدن از مرکز استان تعیین شود تا یک گزارش کلی از روند فعالیت این معدن تهیه و به شورای تامین شهرستان های زرند و کوهبنان ارائه دهند تا تصمیمات لازم در مورد این معدن گرفته شود.

 

فرماندار زرند همچنین گفت: از دیگر مصوبات این جلسه این بود که باید تکلیف مدیر این معدن مشخص شود زیرا متاسفانه ایشان نه به مسئولین و نه به کارگران پاسخگو نیست و پیشنهاد شده است که طبق قوانین و آیین نامه های اداره صنعت و معدن مدیریت این معدن از ایشان خلع ید شود و به کسی که صلاحیت لازم را دارد واگذار شود.

 

وی گفت: همچنین مسئولین شرکت زغالسنگ نیز قول دادند طی 10 روز آینده با پرداخت بدهی که به این معدن دارند بتوانند یک ماه از حقوق معوقه کارگران این معدن را پرداخت کنند.

 

فرماندار زرند گفت: با صحبت هایی که من و نیز فرماندار کوهبنان با جناب آقای مهندس فلاح مدیرعامل شرکت زغالسنگ کرمان داشتیم ایشان قول دادند مبلغ 300 میلیون تومانی که به این معدن بدهکار هستند را به حساب ایشان واریز کنند که با این مبلغ می توانند یک ماه از حقوق معوقه این کارگران را پرداخت نمایند.

 

خنجری در پایان این گفتگو اظهارداشت: همچنین قرار شد که یک جلسه مشترک دیگر توسط شوراهای تامین شهرستان های زرند و کوهبنان پیرامون مشکلات این معدن تا دوازدهم ماه آینده (12/04/1396) در محل این معدن برگزار شود و مشکلات و نتایج حاصله مورد بررسی بیشتر قرار گیرد.

 

انتهای پیام/