رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان زرند، دانشگاه آزاد اسلامی را یک درخت تنومند در عرصه آموزش عالی کشور دانست و گفت: قسمت عمده ای از جوانان فارغ التحصیل این کشور متعلق به این دانشگاه هستند و دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان یک نماد سترگ در عرصه آموزش عالی است که به لطف الهی به حرکت روبه جلوی خود ادامه خواهد داد.

 

به گزارش صدای زرند، “کاظم نعمت زاده ماهانی” رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان زرند در جمع کارکنان مدیریت آموزش وپرورش شهرستان زرند با گرامیداشت سالروز راه اندازی دانشگاه آزاد اسلامی بیان داشت: دو سال پس از انقلاب فرهنگی ایران در اردیبهشت ۱۳۶۱ به پیشنهاد مرحوم ایت الله هاشمی رفسنجانی و با حمایت امام خمینی(ره)انشگاه آزاد اسلامی در 27 خرداد سال 61 تأسیس شد.

 

وی ضمن قدر دانی از مجاهدت ها و تلاش های ماندگار مرحوم ایت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان موسس دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: خدمات ارزنده علمی، آموزشی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در کشور را مایه افتخار و سربلندی است و انشاالله با تلاش ها و اهتمام کارکنان و استادان درخشش های دانشگاه آزاد اسلامی مستدام خواهد بود.

 

وی دانشگاه آزاد اسلامی را به عنوان یکی از چند دست آوردها و برکات انقلاب اسلامی ایران ونعمتی برای جوانان این مرز وبوم عنوان کرد و اظهار داشت: امیدوارم با نگاه ویژه ای که مقام معظم رهبری و دست اندرکاران نظام به این واحد دانشگاهی دارند بتواند در جهت آموزش فرزندان کشور عزیزمان روز به روز ارتقا یابد.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان زرند دانشگاه آزاد اسلامی را یک درخت تنومند در عرصه آموزش عالی کشور دانست و گفت: قسمت عمده ای از جوانان فارغ التحصیل این کشور متعلق به این دانشگاه هستند و دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان یک نماد سترگ در عرصه آموزش عالی است که به لطف الهی به حرکت روبه جلوی خود ادامه خواهد داد.

 

وی به ساختار دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرستان زرند اشاره کرد و ابراز داشت: این دانشگاه با 40 نفرعضو هیات علمی تمام وقت، 80نفر مدرس حق التدریس و60 نفر کارمند در فضایی حدود 14000 متر مربع شامل فضای آموزشی و رفاهی ،ورزشی، اداری، کارگاه وآزمایشگاه مشغول کار هستند.

 

وی تصریح کرد: تاکنون 5000 نفراز این دانشگاه فارغ التحصیل شده و 1200نفر دانشجو در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

 

وی عنوان کرد: تا سال 1386 تعداد 5 رشته تحصیلی در مقطع کاردانی و 9 رشته در مقطع کارشناسی در این دانشگاه دایر بود که الان به مدد الهی به 55 رشته کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا رسیده است.

 

انتهای پیام/