صدای زرند: به نقل از جهان نیوز، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی روز گذشته در دیدار با جمعی از اعضا حزب موتلفه اسلامی، همسر، فرزندان، بستگان و اعضای ستاد بزرگداشت مرحوم عسگراولادی گفت: مرحوم حبیب الله عسگراولادی با سوابق مبارزاتی قبل از انقلاب، مسلمانی خداترس، تابع منطق و مؤمن بود که فارغ از تعصبات حزبی و سیاسی، سعی داشت حقیقت را بگوید، هرچند به ضررش باشد و در یک کلام خداترس بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این مطلب، تأکید کرد: از شروع مبارزات رسمی علیه رژیم ستمشاهی، یکی از دوستان و همراهان صدیق مبارزه، مرحوم عسگراولادی بود که ایشان و همرزمانش، هسته اولیه حزب مؤتلفه اسلامی را به عنوان تشکّلی مخلص، مؤمن و فداکار در زمان مبارزه، شکل ‌دادند.

در این دیدار که همسر و فرزندان مرحوم عسگراولادی نیز حضور داشتند، آیت الله هاشمی رفسنجانی در پاسخ به سخنان همسر این مرحوم، با عرض تسلیت و دلجویی مجدد از خانواده محترم عسگراولادی، آنان را مورد تفقد قرار داد.

در ابتدای این دیدار محمدنبی حبیبی، دبیر کل حزب مؤتلفه اسلامی و حاج ابوالفضل حاج حیدری، رئیس شورای مرکزی کمیته امداد امام (ره) در سخنانی جداگانه، ضمن برشمردن سجایای اخلاقی، دینی و سوابق مبارزاتی مرحوم عسگراولادی و ذکر خاطراتی از ایشان، گزارشی از اهداف و برنامه‌های برگزاری مراسم بزرگداشت آن مرحوم را به اطلاع آیت الله هاشمی رفسنجانی رساندند.