امام جمعه زرند در خطبه‌های نماز جمعه این هفته زرند به مراسم تنفیذ حکم ریاست‌ جمهوری اشاره کرد، گفت: مراسم تنفیذ یک مراسم تشریفاتی نیست بلکه یکی از مراسمات اساسی است که با امضای حکم ریاست جمهوری توسط مقام معظم رهبری رسماً اعتبار و مشروعیت پیدا می ‏کند و دولت دوازدهم باید در چینش کابینه خود از افراد صادق و کارآمد استفاده کند.

 

به گزارش صدای زرند، حجت الاسلام “علی ابراهیمی” امام جمعه زرند در خطبه‌های نماز جمعه این هفته زرند با اشاره به ولادت با سعادت امام رضا (ع)، اظهارداشت: ترویج سبک زندگی امام رضا (ع) بسیار راه گشا است که باید الگو مردم و مسئولان باشد.

 

وی به مراسم تنفیذ حکم ریاست‌ جمهوری اشاره کرد، ابراز داشت: مراسم تنفیذ یک مراسم تشریفاتی نیست بلکه یکی از مراسمات اساسی است که با امضای حکم ریاست جمهوری توسط مقام معظم رهبری رسماً اعتبار و مشروعیت پیدا می ‏کند و دولت دوازدهم باید در چینش کابینه خود از افراد صادق و کارآمد استفاده کند.

 

وی افزود: معنای تنفذیذ این است که رییس جمهور در مدت چهارساله تمام مواضع و برنامه های خود و دولت را باید با محوریت منویات و هدایت های راهبردی مقام معظم رهبری تنظیم نماید و تا زمانی رییس جمهور مشروعیت دارد که در مسیر اسلام و ارزشهای والای انقلاب اسلامی باشد.

 

خطیب جمعه زرند اضافه کرد: مقام معظم رهبری توصیه های مهمی را پیش‌روی دولت در برنامه‌ریزی‌های آینده قرار دادند که عمل به آن برکات مثبت و ارزشمندی برای کشور دارد.

 

وی به اهمیت حج پرداخت و  تصریح کرد: سال گذشته به‌دلیل مشکلات متعدد و عدیده‌ای که با دولت عربستان وجود داشت، نتوانستیم در مراسم حج حضور داشته باشیم اما امسال با تلاش مسئولان و سران سه قوه مشکلات به حداقل رسیده و می‌توانیم حجاج را به سرزمین وحی اعزام کنیم.

 

امام جمعه زرند به حجاج اعزامی سال 96 توصیه کرد: از فضائل معنوی حج حداکثر استفاده را داشته باشند و به نکات و تذکرات مسئولان مربوطه به‌خوبی دقت و توجه کنند.

 

ابراهیمی به روز خبرنگار اشاره کرد و اذعان داشت: 17 مرداد ماه سالروز شهادت مظلومانه شهید صارمی است و برای پاسداشت ارزش خبر این روز را روز خبرنگار نام گذاشته‌اند و خبرنگاری کاری خطیر و با ارزش است و خبرنگاران نخبگان کشور هستند و خبرنگاران حرف مردم را به مسئولان و اقدامات مسئولان را به گوش مردم می‌رسانند.

 

وی در پایان به بحران کم ابی در زرند اشاره کرد، خاطر نشان ساخت: باید مصرف آب شرب و کشاورزی بیشتر مدیریت شود و از اصراف آن جدا پرهیز کنیم.

 

انتهای پیام/