علی عظیمی جرجافکی در درگیری های اخیر مدافعان حرم و سربازان از جان گذشته ی اسلام در سوریه، به شهادت رسید و به عنوان اولین شهید مدافع حرم زرند افتخاری بزرگ را در دفتر ایثارگری این شهرستان به ثبت رساند.

 

به گزارش صدای زرند، “حسن عرب” رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران زرند با اعلام این خبر گفت: علی عظیمی جرجافکی در اسفند ماه سال 1365 در روستای محمد آباد زرند به دنیا آمد.

 

عرب افزود: علی فرزند آقا جواد و طاهره خانم بود که به دلیل وضعیت اقتصادی خانواده تا 10 سالگی در منزل پدر بزرگ خود سکونت داشتند.

 

رییس بنیاد شهید زرند بیان داشت: ایشان دارای یک خواهر و دو برادر بوده که متاسفانه برادر کوچک و تنها خواهرشان را در همین سالهای اخیر از دست داده که مصیبت بزرگی برای او و خانواده اش بود.

 

وی در مورد دوران زندگی این شهید بزرگوار اظهارداشت: علی تحصیلات ابتدایی خود را در روستای محمد آباد و تحصیلات راهنمایی و دبیرستان خود را در شهر زرند گذراند و در سال 1386 با پذیرفته شدن در رشته علوم سیاسی دانشگاه آزاد رفسنجان به ادامه تحصیل در مقطع دانشگاهی پرداخت و خیلی زود بدلیل هوش بالا و اطلاعات عمومی زیاد زبان زد خاص و عام شد و در سال 90 فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی شد.

 

عرب در مورد ورود این شهید مدافع حرم گفت: وی در سال 91 توسط دوستان به گزینش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی معرفی شد و بدلیل داشتن اعتقادات مذهبی و اطلاعات عمومی که داشت خیلی زود پذیرفته و در تیپ زرهی ذوالفقار کرمان مشغول بکار گردید.

 

این مقام مسئول ادامه داد: علی در خرداد ماه 96 با وجود شرایط خاص خانواده (از دست دادن خواهر و برادرش) بعنوان مدافع حرم عازم سوریه شد و به آرزوی خود که بدون شک شهادت در مسیر اسلام بود نائل آمد.

 

عرب با گرامیداشت روح این شهید بزرگوار بیان داشت: احتمالا پنج شنبه این شهید والامقام به همراه سه شهید گمنام دفاع مقدس وارد کرمان خواهد شد و روز شنبه مورخ 21 مرداد ماه با حضور مردم شهیدپرور شهرستان زرند تشیع خواهد شد.

 

انتهای پیام/