اوایل بعد از ظهر روز گذشته (پنجشنبه 6 مهر 1396) تانکر حامل بنزین که از ایستگاه کرمان به مقصد مشهد در حرکت بود در حوالی شهر ریحانشهر زرند واژگون می شود و در زمان تخلیله بنزین توسط نیروهای شرکت نفت دچار حریق شد و با وجود تلاش زیاد آتشنشانان بخش زیادی از این خودرو در آتش سوخت.

 

به گزارش صدای زرند، یکی از وابستگان راننده این تانکر در گفتگویی به خبرنگار ما گفت: دلیل اصلی واژگونی ترکیدن لاستیک جلو بوده که متاسفانه بعد از ترکیدن لاستیک، تعادل خودرو از دست راننده خارج می شود و از جاده منحرف می شود.

 

وی حال راننده را مساعد اعلام کرد و گفت: به محض اینکه از حادثه با خبر شدیم از کرمان به محل حرکت کردیم که با دیدن صحنه ابتدا عملیات درمانی روی راننده در محل توسط تیم پزشکی انجام شد و سپس به کرمان اعزام شد.

 

این فرد همچنین اظهارداشت: مقدار سوخت درون این تانکر 32500 لیتر بوده که خوشبختانه با وجود همه خطرات احتمالی، با تلاش نیروهای آتشنشانی حریق مهار شد اما خسارت زیادی به ماشین وارد شده است.

 

“مسعود مومنی فر” مسئول سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زرند با اعلام اینکه اطفاع حریق موفقیت آمیز بوده است گفت: وقوع این حادثه بعدازظهر امروز حدود ساعت 15:30 به مرکز ما اطلاع داده شد که تانکر حامل بنزین در این منطقه دچار واژگونی شده است و مامورین ما نیز به سرعت برای جلوگیری از بروز حوادث احتمالی به محل اعزام و در محل مستقر شدند.

 

مومنی فرد افزود: اما با وجود رعایت شرایط و قطع باطری خودرو، متاسفانه احتمالاً به دلیل ایجاد جرقه و آتش سوزی ناشی از سیستم داخلی این خودرو و با وجود پخش شدن بنزین در اطراف تانکر، موجب بروز آتش سوزی ناگهانی شد که با تلاش زیاد توسط نیروهای آتشنشانی این حریق مهار شد.

 

وی همچنین از بروز یک حادثه مشابه در هفته گذشته در اطراف دهستان سربنان خبر داد و گفت: در آنجا نیز تانکری حامل بیش از 25000 لیتر بنزین واژگون شده بود که در آن حادثه خوشبختانه حریقی ایجاد نشد.

 

 

انتهای پیام/