مدیر کارخانه واگن سازی زرند گفت: 8 دستگاه واگن تولیدی در کارخانه واگن سازی زرند که به لحاظ کیفیت با واگنهای اروپایی برابری می کند، به ناوگان ریلی کشور پیوست.

 

 

به گزارش صدای زرند، “علی رضا کریمی نیک”  مدیر کارخانه واگن سازی زرند اظهارداشت: با تحویل این تعداد واگن به شرکت رجاء امکان جابجایی 320 مسافر دیگر در هر مسیر، در ناوگان ریلی فراهم شد.

 

وی افزود: کیفیت و مسائل ایمنی این واگنها با واگنهای تولید اروپا برابری می کند و تست نهایی آنها نیز انجام و به ناوگان ریلی کشور اضافه شده است.

 

وی با بیان اینکه در مرحله  اول قرار داد شرکت رجاء 50 دستگاه واگن تولید و به این شرکت تحویل شده است خاطرنشان ساخت: در این قرار داد نیز قرار است این کارخانه 89 دستگاه واگن به این شرکت تحویل دهد که با تحویل این 8 دستگاه تعداد واگنهای تحویل داده شده تاکنون به 32 دستگاه رسید .

 

کریمی نیک واردات واگن را مهمترین مشکل شرکتهای داخلی تولید واگن دانست و ابرازداشت: در سالی که توسط مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال  نامگذاری شده است انتظار می رود با حمایت همه جانبه از تولید داخل و عقد قرارداد شرکتهای بهره بردار ریلی با کارخانجات تولید کننده واگن و همچنین ایجاد گردش مالی جدید، زمینه جذب نیروی شاغل بیشتر برای این کارخانجات فراهم شود .

 

مدیر کارخانه واگن سازی زرند اضافه داشت: هم اکنون در کارخانه واگن سازی زرند 320 نفر در خطوط تولید واگنهای مسافری، باری و مترو مشغول به کارند./صداوسیما

 

 

انتهای پیام/