SedayeZarand.IRحسین ایزدی سرپرست شهرداری زرند از علت پرداخت نشدن حقوق کارگران شهرداری و پاره ای از مشکلات شهرداری سخن گفت و گلایه هایی از شهروندان داشت.

صدای زرند: به گزارش صبح زرند، آقای ایزدی اینگونه لب به سخن گشود: همه شهروندان عزیز زرندی باید بدانند که شهرداری هیچ بودجه دولتی ندارد،‌ شهرداری یک نهاد غیر انتفاعی است و باید از محل درآمدهای خود امرار معاش نماید که پرداخت عوارض خدمات شهری یکی از محل های درآمدی شهرداری است.

وی گفت: درست است که شهرداری وظیفه دارد کوچه ها و خیابان های شهر را پاکیزه نماید،‌ این را هم می دانیم که کارگران خدمات شهری وظیفه دارند هر روز و هر شب زباله های شهروندان را در بغل بگیرند تا جلوی درب خانه هیچ شهروندی زباله نباشد تا مبادا بوی نا مطبوعش خاطر کسی را آزرده سازد.

همان قانونی که این وظایف را برای برای شهرداری ملزم نموده است برای شهروندان محترم و فرهیخته نیز مکلف ساخته است تا هر سال مبلغی ناچیز را به عنوان عوارض خدمات شهری که در اصل حقوق حقه ی همین کارگران دلسوز و زحمتکش است را پرداخت نماید. باور کنید پرداخت عوارض خدمات شهری حق الناس است.

ایزدی افزود: پیامبر اکرم(ص)می فرمایند: ”حقوق کارگر را قبل از آنکه عرق پیشانی اش خشک شود پرداخت نمایید” که متاسفانه ما امروز شرمنده کارگران شهرداری هستیم.

حال شهروند گرامی! آیا انصاف است که از پرداخت این عوارضات خودداری فرمائید.

سرپرست شهرداری زرنداظهارداشت: این مثال خالی از لطف نیست که اگر هر خانواده زرندی بخواهد برای جمع آوری زباله خود در طول سال کارگری را بگمارد و حق و حقوقش را پرداخت نماید، مطمئن باشید که ده برابر مبلغ عوارض خدمات شهری باید به آن کارگر دستمزد بپردازید.

شهروند گرامی! آیا می دانید میزان بدهی شهروندان مربوط به عوارض خدمات شهری قریب به چهار میلیارد تومان است، اگر همشهریان عزیز همت نمایند و تعهد قانونی خویش را جامع عمل بپوشانند دیگر کارگر شهرداری جلوی زن و بچه اش عرق شرم نمی ریزد و ما نیز مکلف می شویم بیش از توان خویش با انگیزه ی بالای همکارانمان برای عمران و آبادانی شهر گام برداریم.

ساکنین شهر زرند! دانستن این مطلب نیز خالی از لطف نیست که شهرداری مبالغ قابل توجه ای به پیمانکارانی که در طول این چند سال برای انجام پروژه های عمرانی و خدمات شهرداری همکاری نموده اند بدهکار می باشد و این دوستان با صبوری و بزرگواری خود همدرد مشکلات شهرداری شده اند که خوشبختانه مصمم هستیم با همت اعضای محترم شورای شهر که در این چند ماهه تلاش خویش را بکار گرفته اندتا مشکلات شهرداری مرتفع گردد.

امید است با نفوذ مسئولین شهرستان و استان بتوانیم مطالبات معوقه شهرداری، مربوط به شرکت ها و کارخانجات صنعتی را دریافت نمائیم تا آرمان شهر زرند را متصور سازیم…

شهردار درد دلهایش به حق بود و رسم انصاف حکم می کرد زبان به گلایه نگشایم.

انتهای پیام/