رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان زرند با اشاره به اینکه خوشبختانه تاکنون مورد مثبت بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در شهرستان زرند مشاهده نگردیده است، گفت: همشهریان عزیز از خرید مرغ از افراد دوره گرد خودداری نمایند.

 

حس لطفعلی پور در گفتگو با خبرنگار صدای زرند، با بیان اینکه یکی از مخاطراتی که با شروع فصل سرما بخش تولید و سلامت جامعه را تهدید می کند بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان است، اظهارداشت: این بیماری یک بیماری ویروسی است که باعث تلفات زیادی در طیور بومی و همچنین طیور صنعتی می گردد و علاوه بر ایجاد خسارات فراوان اقتصادی می تواند سلامت جامعه را نیز تهدید نماید.

 

وی با اشاره به اینکه علائم بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در پرندگان علائم تنفسی شامل رالهای تنفسی، سرفه سیاه شدن تاج و ریش و همچنین ساق پا و در نهایت تلفات می باشد، ابرازداشت:  اقدامات پیشگیرانه توسط شبکه دامپزشکی شهرستان زرند شامل نظارت بر کشتارگاه طیور، شستشو و ضدعفونی دقیق قفس های طیور و خودروهای حمل طیور است.

 

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان زرند اضافه داشت: هماهنگی با نیروی انتظامی و شهرداری جهت برخورد با افرادی که مبادرت به فروش پرندگان بصورت دوره گردی درسطح شهر می نمایند انجام شده است.

 

لطفعلی پور با اشاره به اینکه خوشبختانه تاکنون مورد مثبت بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان درشهرستان زرند مشاهده نگردیده است، گفت: همشهریان عزیز از خرید مرغ از افراد دوره گرد خودداری نمایند.

 

وی افزود: همشهریان اگر در منزل پرنده نگهداری میکنند، درصورت مشاهده علائم بیماری و یا تلفات ناگهانی سریعا مراتب را از طریق شماره تلفن 33422227 اطلاع دهند تا اقدامات لازم صورت پذیرد.

 

انتهای پیام/