رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان زرند با اشاره به اینکه مهم ترین کار اوقاف شناخت شهرستان و نیاز های شهرستان است، گفت: 80 درصد موقافات شهرستان زرند در زمینه های مذهبی و  امام حسین(ع) می باشد.

 

حجت الاسلام محمد زواری در گفتگو با خبرنگار صدای زرند، با بیان اینکه بیشتر تخلفات در زمینه اوقاف عدم شناسایی تصرفات موقافات است، اظهارداشت: در شش ماهه اول امسال 11 سهمیه وقف داشتیم که 7 سهمیه آن تا الان انجام شده است.

 

وی با اشاره به اینکه شهرستان زرند از شهرستان های نمونه در استان در زمینه وقف است، ابرازداشت: بیشتر وقفیات در زرند بر اساس نیازات مردم در بازه های زمانی مختلف بوده است.

 

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان زرند اضافه داشت: سنت حسنه وقف می تواند در پیشبرد بسیاری از کارها در کشور موثر باشد و نیاز است نسبت به ترویج این امر بیش از گذشته اهتمام شود.

 

وی با عنوان اینکه وقف در شهرستان زرند یک باور و اعتقاد قدیمی و ریشه دار است که با توجه به سابقه آن می توان زرندی ها را یکی از پیشکسوتان این سنت پسندیده دانست، خاطرنشان ساخت: احیای وقف در جامعه نیازمند تشریح و تبیین آثار و برکات این سنت حسنه برای آحاد مردم است که باید رسانه‌ها به این مهم بیشتر بپردازد.

 

حجت الاسلام زواری اذعان داشت: در زرند وقف در زمینه های درمانی، دارتعلیم، مدارس علوم دینی و…انجام می شود که بیشترین وقفیات نیز به سمت ادغام رفته است.

 

وی با اشاره به اینکه پسته محصول اصلی مردم زرند می باشد در این زمینه نیز در زرند وقف داریم، تصریح داشت:ما باید در حوزه های معنوی و مذهبی، اجتماعی و سلامت و درمان وقفیات بیشتری داشته باشیم.

 

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان زرند ادامه داد: هفته وقف و امورخیریه از 25 آبان شروع و تا 4 آذر ادامه خواهد داشت که در این هفته وقفیات زیادی در زرند انجام میگیرد.

 

انتهای پیام/