رئیس اداره دامپزشکی شهرستان زرند گفت: در راستای کنترل و نظارت بهداشتی بر حمل و نقل و جابجایی محموله های دام و طیور زنده و فراورده های خام دامی از ابتدای سال تا کنون تعداد 670 فقره مجوز حمل برای خودروهای دارای شرایط لازم توسط اداره دامپزشکی شهرستان صادر گردیده است.

 

“حسن لطفعلی پور” در گفتگو با خبرنگار صدای زرند، اظهارداشت: رعایت مسائل بهداشتی نظیر داشتن تجهیزات برودتی برای خودرو های حمل فراورده های دامی نظیر گوشت قرمز و گوشت مرغ و ماهی و سیتم های کنترل دما باعث می گردد محموله های فوق با کمترین آلودگی و فسادی به مقصد حمل و تخلیه گردد.

 

وی همچنین داشتن ابزارآلات بهداشتی مانند سبدهای قابل شستشو و ضدعفونی را مهم دانست و افزود: بایستی کابین نگهداری این مواد از جنس مواد قابل شستشو و زنگ نزن باشد تا پس از هر با حمل و نقل کاملاََ تمیز و ضد عفونی گردد.

 

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان زرند با عنوان اینکه با صدور و کنترل مجوزهای حمل که در سیستم قرنطینه ی دامپزشکی صادر می گردد گام موثری در جهت سیاست های امنیت غذایی و بهبود کیفیت غذا برداشته می شود، ابرازداشت: کنترل حمل نقل دام و طیور زنده نیز باعث پیشگیری از شیوع بیماریهای دامی که اغلب باعث همه گیری در جمعیت دامی گردیده و خسارات جبران ناپذیری در صنعت طیور برجا می گذارد ، می شود.

 

وی در پایان تاکید کرد: هر گونه جابجایی و حمل و نقل دام و فراورده های دامی با وسایل نقلیه عمومی و بدون مجوز حمل ممنوع می باشد.

 

انتهای پیام/