دبیر برگزاری اولین جشنواره تئاتر کاغذی مهتاب کویر زرند از برگزاری اولین جشنواره تئاتر کاغذی مهتاب کویر با همکاری حوزه هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور اساتید برجسته بین المللی از کشور فرانسه در شهرستان زرند خبرداد.

 

به گزارش صدای زرند، “محسن عزیزالهی” در این باره اظهار داشت: این جشنواره برای اولین بار در سطح استان کرمان با حضور هیئت داوران استاد الن لکوک و استاد نرگس مجد از کشور فرانسه از 27 آذرماه آغاز و تا 30 آذرماه ادامه خواد داشت.

 

وی از حضور 7 گروه هنری از شهرستان زرند و یک گروه هنری میهمان از تهران خبرداد و خاطر نشان کرد: افرادی که در این جشنواره شرکت می کنند سالهای سال است که با جنس ابزار کار کاغذ عجین بوده اند.

 

دبیر برگزاری اولین جشنواره تئاتر کاغذی مهتاب کویر زرند ابرازداشت: استفاده از مواد ساده و قابل حمل، سرعت در آماده سازی صحنه و عروسکها، قابلیت اجرا در بسیاری از مکانها و محیط های مختلف اعم از روستاها و مناطق مختلف شهرستان از ویژگی های خاص این نوع تئاتر به شمار می رود.

 

وی با عنوان اینکه در این نوع نمایش هر نوع داستان و نمایشنامه ای را می توان به صورت خلاقانه اجرا کرد و در انتخاب متن نیز محدودیت وجود ندارد، تصریح داشت: به خاطر پایین بودن هزینه این هنر نمایشی هر نوجوان می تواند تئاتر کاغذی خاص خود را بسازد و تمرین و اجرا نماید.

 

انتهای پیام/