هرچند با پیگیری‌های صورت گرفته تسهیلات بازسازی منازل در زرند قابل ارائه می‌باشد، اما با وجود استقبال کم مردم از این تسهیلات امکان بازگشت این تسهیلات یا واگذاری آن به شهرستان‌های دیگر وجود دارد.

 

“حسین امیری خامکانی” نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار صدای زرند، با اشاره به زلزله‌های متعدد که از سال گذشته در زرند رخ داده است، اظهارداشت: پیگیری‌های زیادی انجام شد تا دکتر نوبخت معاون رئیس جهمور را به زرند آوردیم و خوشبختانه توانستیم موافقت دولت در ارائه تسهیلات بازسازی منازل را از دولت بگیریم و این موضوع درحال حاضر به ادارات و بانک‌های مربوطه در زرند ابلاغ شده است.

 

وی ابرازداشت: متاسفانه مسئولین ادارات شهرستان می‌گویند مردم استقبال لازم از دریافت تسهیلات زلزله را نمی‌کند که این موضوع می‌تواند به ضرر شهرستان تمام شود؛ زیرا با وجود اینکه تایید دریافت این تسهیلات از سوی دولت زمان زیادی برده است اما اگر مردم از این تسهیلات استفاده نکنند بودجه تخصیص داده شده برگشت می‌خورد و یا به شهرستان دیگری تعلق می گیرد.

 

امیری با بیان اینکه قرار است اطلاع رسانی کافی توسط مسئولین و بانک در این زمینه صورت گیرد،‌ خاطرنشان کرد: هر یک روزی که ما خانه‌های خود را زودتر بازسازی کنیم، اگر خدایی نکرده روزی زلزله‌ای اتفاق افتد یک نفر کمتر آسیب خواهد دید. لذا هم مردم و مسئولین ادارات باید دست به دست هم بدهند تا هرچه زودتر این تسهیلات در شهرستان مورد استفاده قرار گیرد.

 

انتهای پیام/

تنظیم‌کننده خبر: جواد زمانی *** انتشاردهنده: احمدرضا ملکی