SedayeZarand.IRچرخش نخبگان در پست های اجرایی در تمام جوامع امری بدیهی و قابل دفاع است؛ چرا که این افکار متنوع هستند که یک جامعه را به مدینه فاضله مورد نظر رهنمون می سازد.

صدای زرند: این امر در دنیای امروز از درون صندوق های آرا میسر گشته است و یا از طرق منتخبانی که با همین آرا برکرسی مدیریت کلان کشور تکیه داده اند. یکی از پست هایی که بعد از انتخابات ریاست جمهوری در اکثر موارد با صاحب منصب خود آهنگ جدایی نواخته، منصب فرمانداری شهرستان ها است، و این انتخاب جدید یا با انتخاب خود استانداران است. مثل انتخاب جناب کرمی فرماندار فعلی شهرستان زرند که نتیجه اختلاف در اردوگاه اصولگرایان زرند برای تصاحب این صندلی بود و یا با اجماع خود گروه های پیروز در انتخابات که بر روی فردی خاص صورت می گیرد.

از خبرهای بی چفت و بست کوچه و بازار چنین بر می آید که ساختمان فرمانداری زرند به زودی با مستاجر سمنانی خود خداحافظی می کند و ردای برجسته ترین مقام دولت جناب روحانی در این شهر بر دوش یکی از همفکران اعتدالیون انداخته خواهد شد. تا حداقل به مدت 4سال شهر زرند در تسخیر مردان کلید دار باشد؛ کلید که نمادی شده است از باز کردن قفل هایی که یا به خاطر رطوبت مکر و فریب زنگار گرفته اند و باز نمی شوند و یا عده ای به ناحق این در دالان خوشبختی را قفل نموده اند. و حال حسن با شاه کلیدش عزم جزم کرده تا با کمک این فرمانداران قفل های زیادی را از دست و پای سیاست و اقتصاد که الف کلاس خوشبختی است، باز کند.

امید است هر جنابی که کت دامادی عروس هزارداماد نشسته در خیابان 17شهریور را تنپوش مدیریت می کند، لااقل در موارد زیر حساس باشد تا این ارکست 4ساله مدیریت، صدای خوش آهنگ برای مردم شریف و بزرگوار زرند بنوازد.

فرماندار آینده زرند: اگر روزی یک معاون اداره کلی به مردم شهرستان زرند گفت: بی فرهنگ و توپ بی کفایت خود را چنین در زمین مردم جا داد (…معاون راهداری اداره کل راه وشهرسازی استان کرمان در گفتگوی با خبرنگار آینده ما گفت: در این حادثه نه ما مقصریم و نه پلیس راه بلکه مقصر اصلی مردم هستند… عراقی زاده با بیان اینکه فرهنگ مردم آنجا این طور ایجاب می کند… آینده ما شماره 479) لااقل سکوت را جایز ندانید و از کرامت این مردم تمام قد دفاع کنید؛ نه تنها ارشدترین مقام اجرایی بلکه تمام کسانی که این مردم ولی نعمت آنها هستند؛ جالب اینکه حتی یک نفر از همین آقایان به خودشان زحمت نداد که لااقل در دفاع از فرهنگ مردم این دیار قلم فرسایی کند، یا یک ابراز تاسف نشان دهند.

فرماندار آینده زرند: اگر یک زیرساختی از مرحله عمرانی پا در گود خدمات رسانی گذاشت تازه نشود محل نزاع بین مسئولان شهر؛ تا در این بین یک نشریه؛ تازه رو کند که پس از دستگیری هایی که در حوزه های بانکی،ب یمه و… با همکاری این جریان درصدد به دست آوردن معدن بزرگ سنگ آهن جلال آباد (زرند) کرمان برآمده است و از یکی از طرف های دعوا توضیح بخواهد (عصرظهور،ش470) و او نیز روزه سکوت بگیرد.

فرماندار آینده زرند: باید جلوگیری کنید از بی تدبیری یکی از مدیران خود که به جای اینکه آگهی های تبلیغاتی ارگانهای و ادارت زرند را به نشریات خود این شهرستان بدهد تا همچنان چراغ این نشریات روشن بماند و هم جریان اطلاع رسانی ساری و جاری باشد؛ تقدیم می کند به نشریاتی که به اندازه ی انگشتان دست هم در زرند خواننده ندارند و یا در شمارگان چند ده تایی در این شهر توزیع می شوند.

فرماندار آینده زرند: اگر واحد صنعتی خواب خوش را با آلودگی خود از مردم گرفت؛ نگوید من چه کار می توانم بکنم؛ ما که حق آلودگی می گیریم دیگر توقع چه داریم!!

فرماندار آینده زرند: بهتر هست روال کنونی حاکم بر مناسبات بین ارگانها از این حالت مرید و مرادی دربیاید؛ چرا که در این میان رابطه جای ضابطه را پر می کند و تنها عده ای خاص بهره می برند! پس مردم چه می شوند؟ چرا زرند با داشتن چندین کارخانه صنعتی بزرگ با سودهای میلیاردی ظاهراً از چندسال پیش تغییر ننموده. نمونه کوچک و پیش پاافتاده اش، همین چاله هایست که در وقت رانندگی صدای اعصاب راننده را در می آورد. در یکی از همین مناسبت ها که با پول یکی از این مراکز صنعتی چندین میلیون خرج شد تا فلان آقا خودی نشان بدهد با همین چند میلیون لااقل نمی شود چند متر آسفالت خرید (حالا که شهرداری با کمبود بودجه مواجه است؛ حتی حقوق پرسنل را به زور پاس می کند) و با آن لکه گیری چند معابر را انجام داد. هر گاه احساس کردید به خاطر همین چاله ها به ماشینتان ضربه خورد این مطلب را برای خود هجی کنید تا این مطلب بهتر جا بیفتد!! چون که خود پرسنل و محصول این مراکز از همین جاده ها و خیابانها استفاده می کنند. مردم باید لمس کنند که نتیجه ای صنعتی شدن شهر آنها از بسیاری جهات به نفع آنها خواهد بود و در برخورد با آلودگی نیز سعی می کنند متمدنانه برخورد کنند .مثل مردم شهر زرین شهر اصفهان (سومین شهر پر جمعیت این استان) که چسبیده به مجتمع ذوب آهن اصفهان و فولاد مبارکه است و صد برابر این کارخانجات زرند تولید آلودگی می کنند…

فرماندار آینده زرند: اگر روزی پایان راه خدمتتان آشکار شد، نگوید من که دیگر مسئول نیستم امروز یا فردا می روم به من مربوط نیست!!. تا می توانید در آبشار مدیریت ادارجات این شهرستان افرادی را رها کنید که در عین سیاسی بودن فکر و اندیشه ی قبولاندن خط و خطوط خود را به دیگران با هر وسیله چه قانونی و چه شبه قانونی نداشته باشند و به قول حضرت آقا؛ فلسفه‏ى وجود بنده و امثال بنده و دیگر مسئولان، خدمت است. ماها نوکر و خدمتگزار مردم هستیم؛ اعتبار و آبروى ما به این است؛ اسلام این را براى ما معین کرده است؛ ما حقى به گردن مردم نداریم؛ مردم به گردن ما حق دارند (سایت اطلاع رسانی معظم له). امروز، تاریخ گذشته نه چندان دور است؛ ببینید چه کسانی منفور مردم زرند شده اند و چه کسانی هنوز در اندیشه های مردم به نیکی یاد می شوند. و مضاف بر آن، جناح و خط و خطوط را نباید در مدیریت گنجاند. چرا که قبل از هر چیز، مدیریت کلان شهرستان است که آسیب جدی می بیند اگر نگاهی گذرا بیندازیم به ادارجات و بسیاری از مراکزی که با دخل و خرج مردم کار دارند می بینم که چه کسانی بر این مراکز حکمرانی می کنند. مثال کوچکش این است که حتی ما زرندی ها توان اداره یک بانک را هم نداریم که باید از فلان شهرستان نیرو بیاوریم؟ حالا ادارجات دیگر خود حدیث مفصلیست که خود باید بخوانید.

فرماندار آینده زرند: انشاءا… عرق شهرستان داشته باشید تا اگر یک قهرمان آسیایی با یک نشریه مصاحبه کرد وقتی درباره حمایت مسئولان شهرستان زرند سئوال کردند. مدیریت نشریه مجبور به گذاشتن نقطه چین در ادامه کلمات مصاحبه نشود!!!… فرماندار آینده اگر در برابر بی تفاوتی استاندار سکوت کرد لااقل در ادامه این جمله استاندار “قهرمان آسیا شدید که کار خاصی انجام ندادید” (آینده ما ،ش478) پاسخی شایسته داشته باشید. تا این جوانان سرخورده نشوند و…

فرماندار آینده زرند: امید است دیگر شاهد ذبح شدن اشخاص و مدیران به خاطر داشتن سلایق سیاسی، حزبی و گروهی نباشیم. حال اگر این فرد مدیر توانایی باشد و در دفاع از حقوق حقی مردم (حق آلودگی و…) این شهر با فرماندار و استاندار هم دچار چالش شود؛ این عمل در نگاه مردم شنیع تر جلوه می کند ودر تاریخ ماندگارتر؛ نشان به همان نشان که یکی از مدیران سابق شهرستان زرند در همایش حامیان روحانی در جواب عذرخواهی رییس ستاد روحانی در هنگام رفتن نجار از سالن که با اعتراض افراد حاضر همراه بود، بگوید: شما کجا بودید وقتی که آقای نجار چندی قبل به دلیل اینکه من اصلاح طلب بودم مرا برکنار کرد (عصرظهور،ش467).

فرماندار آینده زرند: نگذارید سکان مدیریت شهرستان که با برند شخصیت شما باز تعریف می شود؛ به خاطر دعواهای سیاسی “حیدری-مصدری” هر روز مجبور به روغن کاری این و آن اداره شوید. نتیجه آن بردن سرمایه های این شهرستان به مراکز قویتر و گذاشتن دست شهرستان در پوست گردوی ناتدبیری، هزینه هایی که کوچکترین آن آلودگی شهرستان است. سعی کنید از افرادی در مدیریت بهره ببرید که دلشان برای این مردم زحمت کش بسوزد؛ نه برای فردای خود که جدا از صندلی ریاست می شوند.

فرماندار آینده زرند: انشاءا.. همانطور که جناب آقای روحانی خواستند او را نقد کنند؛ البته نقد منصفانه، شما هم چنین باشید. خود را مبرا از خطا ندانید که خطا نکردن ویژه 14معصوم است. نشود که تحمل کوچکترین انتقاد را هم نداشته باشید و به جای پاسخگو بودن، به فلان مقام قدرتمند متوسل شوید تا به فلان آقا زنگ بزنید و با نرمی اگر نشد باتندی، آن مطلب انتقادی را از پایگاه خبری حذف کند. شاید این جناب این جمله مقام معظم رهبری را فراموش کردند که در جایی فرموده اند: از خصوصیات امام تقید به قانون بود و این‏که کارى خلاف قانون انجام نگیرد. بهتر نیست هر کسی در حوزه خودش فعالیت مطلوب و خداپسندانه داشته باشد تا بخواهد سنگ فلان مقام اجرایی را به سینه بزند.

فرماندار آینده زرند: آینده از آن شما و همه زرندی ها باد.

حسن ضیاءالدینی