صبح امروز با حضور استاندار و تنی چند از مسئولین استانی و شهرستانی چندین پروژه کشاورزی، گلخانه‌ای، عمرانی و راهسازی در شهرستان زرند افتتاح و کلنگ زنی شد.

 

به گزارش صدای زرند، در ابتدای سفر استاندار به شهرستان زرند وی از واحد اول گلخانه هیدروپونیک علی‌آبادعلیا زرند بازدید کرد.

 

در ادامه این بازدید وی پایانه گل استان کرمان را با اعتبار 1 میلیارد و 500 میلیون تومان در مساحت 2 هزار و 500 متر مربع در روستای علی‌آبادعلیا زرند کلنگ زنی کرد.

 

با کلنگ زنی این پروژه پس از بهره برداری بعد از هر دوره برداشت 20میلیون گل به صورت دستی و 50 میلیون گل به صورت مکانیزه به دست می آید.

 

استاندار کرمان پس از افتتاح این پروژه ها در سومین پروژه کشاورزی امروز طرح نوین آبیاری قطره‌ای را که در مساحت 550 هکتار و با اعتبار قریب 7 میلیارد تومان در روستای ارجمندیه زرند افتتاح کرد.

 

وی پس از از این پروژه پروژه آب دهستان جرجافک زرند را افتتاح کرد.

 

برای این پروژه اعتباری بالغ بر 80 میلیون ریال صرف شده است که 1 هزار و 800 خانواره که 18 روستا می شود را در بر می گیرد و 5 ایستگاه پمپاژ در 37 کیلومتر فعالیت می کنند.

 

در پایان پروژه بهسازی و روکش آسفالت کمربندی شرقی محور زرند-راور به طول ۹ کیلومتر در عرض ۷.۵ متر و با اعتبار ۳۲ هزار میلیون ریال افتتاح شد.

 

 

انتهای پیام/