فرماندار شهرستان زرند با عنوان اینکه وضعیت آب در شهرستان زرند بسیار بحرانی است، گفت: عمق برداشت آب از چاه های شهر زرند از 120 متر به 250 متر رسیده است که این موضوع باید بسیار جدی گرفته شود.

 

“حبیب الله خنجری” در گفتگو با خبرنگار صدای زرند، با بیان اینکه میانگین بارندگی در سال زراعی امسال 12 میلیمتر بوده است، اظهارکرد: متوسط بارندگی در شهر زرند طی سال های گذشته 125 تا 130 میلیمتر بوده است.

 

وی با عنوان اینکه وضعیت آب در شهرستان زرند بسیار بحرانی است، گفت: عمق برداشت آب از چاه های شهر زرند از 120 متر به 250 متر رسیده است که این موضوع باید بسیار جدی گرفته شود.

 

فرماندار شهرستان زرند با اشاره به اینکه هرچه عمق برداشت آب پایین تر می رود کیفیت آب کاهش می یابد، افزود: دهستان سربنان با مشکل جدی آب مواجه است که مردم باید مدیریت صحیح در مصرف آب داشته باشند.

 

وی خاطرنشان ساخت: استفاده از آب در بخش های شرب 3 درصد، صنعت 4 درصد و کشاورزی 93 درصد می باشد که کشاورزان باید این موضوع را جدی گرفته و به سمت آبیاری های نوین روی بیاورند.

 

خنجری با بیان اینکه برداشت آب از چاه های روستایی شهرستان زرند از عمق 110 متر به 220 متر افزایش یافته است، ادامه داد: صنایع زرند باید آب های مازاد خود را برگشت داده و از آن استفاده کنند.

 

وی با عنوان اینکه مجوز 3 چاه برای حفر در زرند گرفته شده است، اذعان کرد: 25 هزار مشترک در شهر زرند از نعمت آب برخوردار می باشند.

 

فرماندار شهرستان زرند اضافه کرد: جایگزین کردن اسپلیت و کولر گازی به جای کولر آبی، حدالامکان استفاده از مکان های عمومی تصفیه آب به جای استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی، کنترل آب ساخت و ساز و استفاده از آب غیر آشامیدنی در ساخت و ساز و مدیریت استفاده از آب برای آبیاری باغچه های منازل و ادارات از راهکارهایی می باشند که در زمینه مصرف آب باید جدی گرفته شوند.

 

انتهای پیام/