رئیس میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری شهرستان زرند گفت: جشنواره شترسواری روستای سنگ سیریز پنج شنبه 30 فروردین ماه و جشنواره بازی با شن روستای جلال آباد در یکشنبه 2 اردیبهشت ماه با اجرای برنامه های شاد و مفرح، مسابقه شترسواری، بازیهای محلی، موسیقی های محلی، نمایش صنایع دستی، چوب بازی زرندی و عرضه تولیدات روستاها برگزار خواهد شد.

 

به گزارش صدای زرند، “محمداسلامی” در نشست مشترک دبیران و اعضای برگزاری جشنواره های شترسواری روستای سنگ سیریز و بازی با شن روستای جلال آباد با اشاره به اهمیت جشنواره ها در تحقق اقتصاد مقاومتی اظهارکرد: سال 97سال شروع اقتصاد گردشگری روستاهاست و این تازه شروع حرکت به سوی هدف بزرگ ما جهت تبدیل شدن به قطب گردشگری جنوبشرق کشور است.

 

وی ظرفیتهای روستایی شهرستان زرند را فوق العاده خواند و گفت: هیچ روستایی را حتی روستاهای با یک خانواده ساکن را فراموش نخواهیم کرد.

 

رئیس میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری شهرستان زرند به تجربه واحدبوم گردی هنگو اشاره کرد و تصریح کرد: این آبادی پس از سالها خالی بودن از سکنه اکنون زندگی در آن به جریان افتاده است.

 

وی ادامه داد: جشنواره شترسواری روستای سنگ سیریز پنج شنبه 30 فروردین ماه و جشنواره بازی با شن روستای جلال آباد در یکشنبه 2 اردیبهشت ماه با اجرای برنامه های شاد و مفرح، مسابقه شترسواری، بازیهای محلی، موسیقی های محلی، نمایش صنایع دستی، چوب بازی زرندی و عرضه تولیدات روستاها برگزار خواهد شد.

 

اسلامی تأکید کرد: این جشنواره ها هیچ اعتبار دولتی ندارند و اهالی روستاها تامین کننده تمام ملزومات جشنواره ها می باشند.

 

انتهای پیام/