امام جمعه زرند از هنرمندان بعنوان نبض حساس، چشم بینا و زبان گویای جامعه یاد کرد و گفت: هنر نباید از آموزه های دینی فاصله داشته باشد بلکه باید ترویج دهنده ارزشهای اسلامی باشد چرا که شأن و جایگاه هنرمندان در جامعه بالاست و هنرمندان با خلق آثار فاخر هنری خود می‌توانند در مقابل شبیخون فرهنگی دشمنان به خوبی ایستادگی کنند.

 

به گزارش صدای زرند، “احمد رشیدی” رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرند در دیدار نوروزی با امام جمعه زرند با ارائه گزارشی از فعالیت های فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرند در طول سال گذشته، اظهارکرد: اگر هر شهروند زرندی بتواند در هفته بین 2 تا 5 هزارتومان برای خرید بسته فرهنگی اعم ازخرید کتاب، بلیط سینما و … غیره هزینه کند می توانیم در سال حدوداً 10 تا 12 میلیارد تومان در چرخه اقتصادی ایجاد درآمد نماییم.

 

وی افزود: در چند سال گذشته توانسته ایم جهت تامین بخشی از هزینه های هنرمندان به عنوان کارمزد و کارهنری با استفاده از وجود شخصیت معنوی هنرمندان برای وی دستمزد قائل شویم چراکه مطالبات فرهنگی مردم بسیار بالاست و همچنین شهر زرند هنرمندان توانمندی دارد که امیدواریم بتوانیم پاسخگوی این عزیزان باشیم.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرند با بیان اینکه یکی از افتخارات مادر در طول چند سال گذشته پاسخ مثبت به فعالیت های گروه های فرهنگی و هنری بوده است و توانسته ایم به مطالبات و درخواست های آنها در حد توان پاسخ دهیم، تصریح کرد: دلیل موفقیت کار ما در حوزه فرهنگی، هنری نیز مشارکت فعال گروه های هنری و هنرمندان است.

 

حجت الاسلام “علی ابراهیمی” امام جمعه زرند در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از حضور جامعه هنری و هنرمندان، ابرازکرد: هنرمندان بایستی برای توسعه و ارائه فعالیت‌های هنری خود با اراده‌ای قوی در جهت تحقق شعار سال 97 که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله) ارائه شده فعالیت کنند زیرا هنرمندان می‌توانند با زبان هنر، مروج فرهنگ حمایت از کالای ایرانی باشند.

 

وی از هنرمندان بعنوان نبض حساس، چشم بینا و زبان گویای جامعه یاد کرد و گفت: هنر نباید از آموزه های دینی فاصله داشته باشد بلکه باید ترویج دهنده ارزشهای اسلامی باشد چرا که شأن و جایگاه هنرمندان در جامعه بالاست و هنرمندان با خلق آثار فاخر هنری خود می‌توانند در مقابل شبیخون فرهنگی دشمنان به خوبی ایستادگی کنند.

 

امام جمعه زرند با تاکید براثر گذاری بالای کار هنری در جامعه، خاطرنشان کرد: یک شاعر با شعرهای حماسی اش و عکاس با هنر عکاسی خود می تواند هنرمندانه در تحقق شعار سال موثر واقع شود و در کنار آن همانطور جسم ما نیاز به غذا نیازدارد روح ما نیز به سرود و موسیقی مطلوب نیازمند است و این نیاز فطری است چرا که هرچه شعر متعالی باشد ماندگاریش بیشتر خواهد بود.

 

وی ادامه داد: ما نیز توجه ویژه‌ای برای حمایت از هنرمندان شهرستان زرند داریم تا در فضای مناسب و دلسوزانه شاهد رشد و بالندگی هنر اسلامی در این شهرستان باشیم .

 

انتهای پیام/
خبرنگار : اکبرابراهیمی زرندی***انتشار: احمدرضا ملکی