رئیس دادگستری شهرستان زرند گفت: در راستای صیانت از منابع آبی از سال 95 تاکنون تعداد 86 حلقه چاه غیر مجاز طبق دستورات قضایی توسط شرکت آب منطقه‌ای شهرستان مسدود و تعداد 6 دستگاه و ادوات حفاری غیرمجاز توقیف شده است.

به گزارش صدای زرند، حجت الاسلام “محمود محمدی” رئیس دادگستری شهرستان زرند گفت: در راستای صیانت از منابع آبی از سال 95 تاکنون تعداد 86 حلقه چاه غیرمجاز طبق دستورات قضایی توسط شرکت آب منطقه‌ای شهرستان مسدود و تعداد 6 دستگاه و ادوات حفاری غیرمجاز توقیف شده است.

 

وی تعداد چاه‌های پر و مسلوب المنفعه شده در شهرستان زرند طی دو سال گذشته را 86مورداعلام و بیان کرد: طی این مدت 165 مورد تقلیل بهره برداری از چاه‌های مجاز دارای اضافه برداشت داشته ایم.

 

رئیس دادگستری شهرستان زرند هشدار داد: وضعیت منابع آبی در سطح استان و شهرستان بحرانی است لذا اقدام در جهت انسداد چاه‌های غیر مجاز آبی که ضربه مهلکی به کاهش سفره‌های آب زیرزمینی می‌زند، ضروری است.

 

این مقام قضائی عنوان کرد:دستگاه قضایی و دادستان به عنوان مدعی العموم با استفاده از ظرفیت قضایی خود و با پیش‌بینی ساختار‌های مناسب قضایی می‌تواند نقش برجسته‌ای را در مقابله با جرائم مرتبط با آب ایفا کند.

 

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال شهرستان زرند با اشاره به اینکه هدف دادگستری برخورد با زمین خواری با رعایت قانون و مقررات و رسیدگی خارج از نوبت در شعب است، افزود:مسئولان باید توجه ویژه و جدی برای حفاظت از اراضی ملی را داشته باشند و بیشتر توان خود را را بر پیشگیری قرار دهند.

 

حجت الاسلام محمدی وظیفه آحاد مختلف مردم و مسئولین در حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست را بسیار حساس و خطیر خواند واظهار امیدواری کرد:در شهرستان زرند با یک خرد جمعی بتوانیم رفتاری پسندیده در حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست داشته باشیم تا هم موجب خوشنودی خداوند متعال شده و هم به وظیفه ذاتی و قانونی خود عمل کنیم تا بیت المال از دست سودجویان مصون بماند.

 

انتهای پیام/