قابل توجه شهروندان محترم، کارفرمایان کارگاههای تولیدی فنی معدنی و خدماتی اعم از حقیقی یا حقوقی و دولتی یا غیردولتی که در سال‌های گذشته و در حال حاضر به دلیل نوسانات ارزی و تحریم های ضالمانه و همچنین عوامل غیرمترقبه طبیعی ناشی از سیل زلزله نتوانسته اند حق بیمه کارکنان خود را به موقع ارسال و پرداخت کنند می رساند طبق بخشنامه جدید «بخشودگی جرائم کارفرمایان با شرایط مناسب تر از تاریخ ۱۳۹۷/۰۲/۱۰ تا ۱۳۹۷/۰۴/۱۰ به مدت دو ماه اجرایی خواهد شد».

 

به گزارش صدای زرند، قلیزاده مدیر سازمان تأمین اجتماعی شهرستان زرند از تمدید قانون بخشودگی جرائم کارفرمایان و ایجاد شرایط مناسب تر برای بهره مندی از این قانون و همچنین افزایش کارفرمایان مشمول بخشودگی خبر داد.

 

وی از ایجاد تغییراتی در دریافت وثیقه برای تقسیط بدهی کارفرمایان گفت و بیان داشت: مطابق روال قانونی جاری در سازمان تأمین اجتماعی دریافت ضمانت نامه بانکی و یا اموال منقول و غیرمنقول به عنوان وثیقه مورد قبول بود که در قانون جدید بخشودگی جرائم، امکان دریافت چک به عنوان وثیقه نیز پذیرفته خواهد شد.

 

رئیس تامین اجتماعی زرند همچنین افزایش کارفرمایان مشمول را از دیگر تغییرات قانون جدید بخشودگی جرائم برشمرد و افزود: در قانون سابق تنها کارفرمایان واحدهای تولیدی و صنعتی و معدنی می توانستند از مزایای بخشودگی جرائم استفاده کنند و در قانون جدید کارفرمایان واحدهای خدماتی نیز مشمول بخشودگی جرائم خواهند بود.

 

وی مهلت مراجعه کارفرمایان برای پرداخت و یا تعیین تکلیف بدهی به سازمان تأمین اجتماعی را از تاریخ مذکور 2 ماه عنوان کرد و گفت: کارفرمایان در صورت عدم امکان پرداخت نقدی بدهی می توانند بدهی خود را از 1 قسط تا 36 قسط تقسیط کنند که البته در این صورت بخشی از جریمه آنان مشمول بخشودگی خواهد بود.

 

رئیس تامین اجتماعی از تمامی کارفرمایان کارگاههای فعال تولیدی، صنعتی، معدنی و خدماتی دارای بدهی به سازمان تأمین اجتماعی دعوت کرد که از فرصت 2 ماهه فراهم شده برای پرداخت و یا تعیین تکلیف بدهی خود استفاده کنند و نسبت به پرداخت‌ها اقدام نمایند.

 

انتهای پیام/