معاون برنامه‌ریزی و آموزش‌های تخصصی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه همکاران ما در جمعیت هلال احمر بخشی از توانمندی خود را امروز در روستای گیسک زرند به نمایش گذاشتند، گفت: تمرین هایی در این سطح در دنیا کم انجام می شود و برگزاری اینگونه تمرین ها توسط تمامی دستگاه ها کار بسیار سخت و سنگینی است و به طور کلی این مانور از زمان و عملکرد بسیار خوبی برخور دار بود.

 

به گزارش صدای زرند، “احمد سلطانی” در مانور زلزله در روستای گیسک زرند با بیان اینکه جمعیت هلال احمر عمده فعالیت های خود را با استفاده از توان و ظرفیت داوطلبان اجرا می کند، اظهارکرد: ما در حوزه مدیریت بحران بحثی را به عنوان تمرین داریم که این تمرین نیز به عنوان مانور از آن یاد می شود و اهداف مختلفی دارد.

 

وی با عنوان اینکه یکی از نقاط مهم تمرین ها ایجاد هماهنگی بین بخشی است، گفت: یکی از اهداف برگزاری این مانور هماهنگی بین دستگاه های عضو ستاد بحران بود.

 

معاون برنامه‌ریزی و آموزش‌های تخصصی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه طبیعتا تمرین یکی از بحث های مهم آن این است که بعد از برگزاری تمرین جلسات نقد و بررسی برگزار شود، خاطرنشان کرد: نقاط قوت و ضعف این تمرینات با برگزاری این جلسات برطرف می شود.

 

وی افزود: امیدواریم که در کشور ما روزهای خوب و بدون سانحه ای را داشته باشیم اما باید به این نکته هم توجه داشته باشیم در کشور حادثه خیزی به سر می بریم مخصوصا استان کرمان یکی از استان هایی است که در آن مخاطره هایی چون مخاطره زلزله وجود دارد.

 

سلطانی با بیان اینکه همکاران ما در جمعیت هلال احمر بخشی از توانمندی خود را امروز در روستای گیسک زرند به نمایش گذاشتند، ابرازکرد: تمرین هایی در این سطح در دنیا کم انجام می شود و برگزاری اینگونه تمرین ها توسط تمامی دستگاه ها کار بسیار سخت و سنگینی است و به طور کلی این مانور از زمان و عملکرد بسیار خوبی برخور دار بود.

 

انتهای پیام/