فرماندار شهرستان زرند با عنوان اینکه میزان بارندگی در سال زراعی جاری برای محصولات کشاورزی این شهرستان خوب بوده است، گفت: مردم باید به دلیل خکشالی های اخیر و کاهش آب های زیر زمینی مصرف آب شرب، کشاورزی و صنعتی خود را به خصوص در ماه مبارک رمضان مدیریت کنند.

 

“حبیب الله خنجری” در گفتگو با خبرنگار صدای زرند، با بیان اینکه در ابتدای سال جاری بارندگی های خوبی را در شهرستان زرند داشته ایم، اظهارکرد: میانگین بارندگی شهرستان زرند در چندین سال زراعی گذشته قریب 125 تا 130 میلیمتر بوده است.

 

وی با عنوان اینکه در سال زراعی گذشته میانگین بارندگی 12 میلیمتر بوده است، گفت: در سال زراعی جاری تاکنون 61 میلیمتر بارندگی داشته ایم که نسب به سال گذشته این میزان بهتر بوده است ولی تاثیر زیادی در میزان آب های زیر زمینی نداشته است.

 

فرماندار شهرستان زرند با عنوان اینکه میزان بارندگی در سال زراعی جاری برای محصولات کشاورزی این شهرستان خوب بوده است، خاطرنشان کرد: مردم باید به دلیل خکشالی های اخیر و کاهش آب های زیر زمینی مصرف آب شرب، کشاورزی و صنعتی خود را به خصوص در ماه مبارک رمضان مدیریت کنند.

 

وی افزود: پیش بینی های زیادی را در رابطه با آب رسانی به مردم زرند انجام شده است که امیدواریم مشکلاتی ایجاد نشود.

 

خنجری با عنوان اینکه تمهیدات لازم در زمینه افزایش آب برخی از پروژه ها دیده شده است که امیدواریم با مدیریت صحیح مصرف آب در ماه های آینده با مشکل خاصی روبرو نشویم، تصریح کرد: حفر سه حلقه چاه در سال جاری برای شهر زرند در نظر گرفته است که تاکنون یکی از این چاه ها حفر شده است و تا چند روز آینده به شبکه آب رسانی شهر زرند متصل می شود.

 

وی با بیان اینکه در روستاهای دهستان های جرجافک، سربنان و دشتخاک مجوز های حفر چاه آّب اخذ شده است که بزودی چاه آب برای این دهستان ها حفر می شود، ادامه داد: شهرهای زرند، خانوک، ریحان شهر، یزدان شهر نیاز به تولید 330 لیتر آب دارند که در حال حاضر تولید آب این چهار شهر 185 لیتر می باشد که این نشان دهنده این است حدود 50 لیتر آب کمتر تولید می شود.

 

انتهای پیام/