رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت زرند گفت: صنعت زرند قدمتی بیش از 50 سال دارد و در حال حاضر نیز 122 واحد صنعتی در زرند فعالیت می کنند.

 

به گزارش صدای زرند، “مهدی باصره” در نشست خبری با اصحاب رسانه زرند با بیان اینکه زرند شهرستانی با پیشنه صنعتی خوبی است، اظهارکرد: صنعت زرند قدمتی بیش از 50 سال دارد و در حال حاضر نیز 122 واحد صنعتی در زرند فعالیت می کنند.

 

وی با عنوان اینکه 56 واحد صنعتی در زرند پروانه بهره برداری و 66 واحد دیگر نیز جواز تاسیس دارند، گفت: 5 هزار و 200 نفر در حوزه صنعت شهرستان زرند مشغول به فعالیت می باشند.

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت زرند با اذعان اینکه ظرفیت حوزه معدنی زرند بیش 4 میلیون تن می باشد، ابرازکرد: پروژه 1 هزار و 700 هزار تنی شمش فولادی بزودی در زرند راه اندازی می شود.

 

وی با اذعان اینکه کارخانه واگن سازی زرند در طول سال 100 واگن تولید می کند، تصریح کرد: زرند قطب زغالسنگ کشور است و دارای بیش از 100 میلیون تن ذخیره شناخته می باشد.

 

باصره افزود: 65 معدن در زرند فعال می باشند که در این معادن بیش از 3 هزار نفر به صورت مستقیم مشغول به فعالیت می باشند.

 

وی با بیان اینکه در گذشته شرکت زغالسنگ زرند با 17 هزار نفر فعالیت می کرده است، خاطرنشان کرد: در سال جاری برای روستاهای شهرستان زرند 4 میلیارد تومان طرح تصویب شده است.

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت زرند با عنوان اینکه قریب 7 هزار نفر در در زمینه قالی بافی زرند فعالیت می کنند، ادامه داد: کالستر صنعتی برای اولین بار در زرند راه اندازی می شود.

 

وی تأکید کرد: نرخ بیکاری در شهرستان زرند نسب به سال های گذشته کاهش یافته است و 88 درصد از کارکنان شرکت فولاد زرند ایرانیان بومی با کد ملی زرند می باشند.

 

باصره با بیان اینکه واحدهای صنعتی پایش می شوند تا آلودگی هوا به وجود نیاورند، اضافه کرد: از یک شهرستان صنعتی انتظار نمی رود تا هوای آن کاملاََ پاک باشد.

 

وی از انتقال آب از فاضلاب کرمان برای کارخانجات زرند خبرداد، اضافه کرد: کارهای اولیه فاضلاب زرند نیز انجام شده است تا پس از تصفیه آن در زمینه فولاد استفاده شود.

 

وی با اشاره به اینکه دانشگاه های زرند باید با صنعت آشتی کنند و به صنعت کمک کنند، اذعان کرد: 20 هزار فرم مدارس زرند در همین شهرستان تولید می شوند.

 

انتهای پیام/