صدای زرند: درست همین دیروز بود که احمد رشیدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعتقاد و اعتماد به جوانان و سپردن تمام برنامه ها به جوانان جویای نام انجمن شعر مولوی و طوفان واژها به رهبری معین معینیان، شاهد موفقیت های بزرگ ادبی پس از سالها در شهرستان بودیم.

 

از اولین جشنواره شعر مهتاب کویر تا دائمی شدن دبیرخانه جشنواره مهتاب کویر و چاپ اولین مجموعه کتاب شعر شاعران زرند با عنوان “راه شعر” همه نتیجه اعتمادی بود که از سوی یک مسئول به جوانان حاصل شده است.

 

به گزارش شهرستان ادب، دبیرخانه دوره‌های آموزشی شعر جوان کشور (آفتابگردان‌ها) اسامی شاعران برگزیده برای عضویت در هفتمین دوره آموزشی آفتابگردان‌ها را پس از دو دوره داوری، اعلام کرد.

 

گفتنی است در این دوره پانصد شاعر جوان از اکثریت قریب به اتفاق استان های کشور شرکت کردند و سطح کیفی آثار نیز بالاتر از دوره های پیشین ارزیابی شده است که این موضوع مراحل داوری را پیچیده تر و دشوارتر کرده بود. اما داوران این دوره، نهایت سعی خود را کردند که با توجه به معیارهای متعدد 100 نفر از مستعدترین افراد برای عضویت در این دوره انتخاب کنند.

 

جای بسی خرسندی است که از بین افراد معرفی شده از استان کرمان نیمی از آنها از شهرستان زرند بودند و نام سه شاعر زرندی در لیست 6 نفره استان کرمان به چشم می‌خورد. بر این اساس محمدصادق امیری‌فر، محمدحسین دهقانی و حمیدرضا محمودزاده از شهرستان زرند برای حضور در این دوره آموزشی انتخاب شدند.

 

همچنین فاطمه بلوچی، صابر صفی خانی و محمدمهدی محمدی نیز از دیگر هنرمندانی بودند که در لیست انتخاب شدگان استان کرمان توسط کمیته داوران معرفی شده بودند.

 

انتهای پیام/