دبیر کارگروه پیشگیری از وقوع جرم در فضای مجازی زرند با عنوان اینکه مهم ترین مشکل فضای مجازی عدم آگاهی مردم از این فضا است، گفت: مردم برای خریدهای اینترنتی نکات امنیتی به خصوص استفاده سایت مورد نظر از نماد الکترونیکی را در نظر بگیرند.

 

“محمدرضا صفاری” در گفتگو با خبرنگار صدای زرند، با بیان اینکه امروزه با پیشرفت عصر ارتباطات، فضای مجازی یا سایبری بسیار بزرگ شده است، اظهارکرد: تمامی تماس هایی که در رابطه با برنده شدن در زرند گرفته می شوند کلاهبرداری می باشند.

 

وی با عنوان اینکه مهم ترین مشکل فضای مجازی عدم آگاهی مردم از این فضا است، گفت: مردم برای خریدهای اینترنتی نکات امنیتی به خصوص استفاده سایت مورد نظر از نماد الکترونیکی را در نظر بگیرند.

 

دبیر کارگروه پیشگیری از وقوع جرم در فضای مجازی زرند با بیان اینکه طی چهار ماهه سال جاری 70 پرونده در رابطه با فضای مجازی در پلیس فتا زرند تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: از این تعداد 63 مورد آن مربوط به زرند، 6 مورد آن مربوط به کوهبنان و 1 مورد آن مربوط به راور می باشد.

 

وی افزود: 70 درصد از پرونده های تشکیل شده در رابطه با فضای مجازی زرند مربوط به کلاهبرداری های اینترنتی می باشند.

 

صفاری با اذعان اینکه هرگونه قمار در رابطه با پیش بینی مسابقات ورزشی جرم محسوب می شود، تصریح کرد: همشهریان نرم افزار های خود را از اپ استور های معتبر دانلود کنند.

 

وی ادامه داد: مردم از پیام رسان های داخلی استفاده کنند چون هم سرعت بالاتری نسبت به پیام رسان های خارجی دارند و هم از امنیت بالاتری برخوردار می باشند.

 

انتهای پیام/