تنها عضو کشورهای خاورمیانه و غرب آسیا در شورای عالی ژئوپارکهای یونسکو بنا به دعوت میراث فرهنگی شهرستان زرند وارد شهرستان زرند شد و از دره نیزار منطقه ده علیرضا و موزه دیرینه شناسی دشتخاک و اقامت در واحدهای بوم گردی شاردو دشتخاک و هنگو تنگ انجیروئیه و واحد تولید سوهان ابوترابی بازدید به عمل آورد.

 

به گزارش صدای زرند دکتر علیرضا امری کاظمی در حاشیه این بازدیدها ظرفیت شهرستان زرند را برای توسعه گردشگری ژئوتوریستی بسیار مهم و تاثیرگذار عنوان کرد و گفت: امروز منطقه ای از ایران را بازدید کردم که میتواند با توجه به تعدد جاذبه های ژئوتوریستی و نیز جذابیت‌های طبیعی و فرهنگی دیگر به عنوان یک قطب گردشگری بزرگ مطرح شود.

 

دکتر امری کاظمی که همزمان بعنوان مدیر ژئو پارک جهانی قشم فعالیت میکند افزود: وجود رد پای دایناسور در زرند و نیز سازندهای متنوع زمین شناسی می تواند محل بسیار مناسبی برای بررسی های بیشتر زمین شناسی باشد و علاقمندی شهرستان زرند برای رونق بخشیدن به گردشگری ژئوتوریستی نکته بارز در محقق شدن این اتفاق بزرگ باشد.

 

 

عضو شورای عالی ژئوپارکهای سازمان یونسکو که زیرمجموعه سازمان ملل است با ابراز خرسندی از ایجاد واحد بوم گردی هنگو در نزدیک ردپای دایناسور و نیز موزه دیرینه شناسی دشتخاک این اقدام را برای شروع گردشگری ژئوتوریستی ارزشمند عنوان کرد و خواستار ایجاد و بهبود شرایط زیرساختی برای جذب گردشگران شد.

 

دکتر امری کاظمی در پایان آمادگی خود را جهت تبادل تجربیات موفق ژئوپارک جهانی قشم برای ایجاد ژئوپارک ملی در شهرستان زرند اعلام کرد.

 

محمد اسلامی رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان زرند نیز در این باره گفت: پس از دو سال پیگیری جهت حضور دکتر امری کاظمی سرانجام این اتفاق افتاد و امروز در بازدید میدانی از این نقطه که بهشت دیرینه شناسی کشور می باشد به دستاوردهای مهمی دست پیدا کرده ایم و امیدواریم با حمایت شهرستان هر چه سریعتر شاهد حضور تیمی از کارشناسان مطرح زمین شناسی جهان در شهرستان زرند باشیم.

 

اسلامی افزود: شهرستان زرند راه نوینی برای رونق صنعت گردشگری انتخاب کرده است که آینده آن بسیار امیدوار کننده است.

 

 

رئیس میراث فرهنگی زرند در پایان با اشاره به نگاه مثبت نماینده آسیا و خاورمیانه به منطقه ژئوتوریستی زرند خاطرنشان کرد: اگر میگوئیم زرند می تواند به قطب نوظهور و قدرتمند گردشگری جنوبشرق تبدیل شود یک حقیقت قابل استحصال است و هرگز در راه رسیدن به این هدف تردیدی به خود راه نخواهیم داد.

 

لازم به ذکر است شورای عالی ژئوپارکهای سازمان یونسکو یک مرجع مهم در ثبت جهانی ژئوپارکها دارای 12عضو می باشد که از آسیا و خاورمیانه آقای دکتر امری کاظمی در آن عضویت دارد.

 

 

انتهای پیام/