فرماندار شهرستان زرند با اشاره به اینکه وضعیت آب شهرستان زرند بسیار بحرانی است، گفت: نیاز آبی شهر زرند 350 لیتر برثانیه است که تنها 185 لیتر بر ثانیه آن تولید می شود.

 

“حبیب الله خنجری” در گفتگو با خبرنگار صدای زرند، با بیان اینکه سرانه هر اشتراک در زرند 4 نفر است، اظهارکرد: جمعیت تحت پوشش آب شهری شهرستان زرند 135 هزار 600 نفر است.

 

وی با عنوان اینکه تعداد کل مشترکانی که از آب شهری استفاده می کنند 31 هزار و 200 مشترک و تعداد آحاد آب 2 هزار و 700 آحاد مشترک است، گفت: از این تعداد 26 هزار اشتراک متعلق به شهر زرند، 1 هزار و 200 اشتراک متعلق به شهر خانوک، 2 هزار و 200 اشتراک متعلق به شهر ریحانشهر و 1 هزار و 800 اشتراک متعلق به شهر یزدانشهر می باشد.

 

فرماندار شهرستان زرند با اشاره به اینکه وضعیت آب شهرستان زرند بسیار بحرانی است، خاطرنشان کرد: نیاز آبی شهر زرند 350 لیتر برثانیه است که تنها 185 لیتر بر ثانیه آن تولید می شود.

 

وی افزود: سرانه مصرف آب جهان در هر اشنراک 800 لیتر در 24 ساعت است که این مقدار در ایران 1 هزار و 200 لیتر و در زرند 600 لیتر است.

 

خنجری با اذعان اینکه دو حلقه چاه آب شهری در دست تجهیز می باشد، تصریح کرد: یک حلقه چاه آب تا هفته آینده وارد شبکه آبرسانی شهری می شود.

 

وی ادامه داد: با وارد شدن آب این دو حلقه چاه به شبکه آبرسانی شهری و با مدیریت فشار شبکه و در نهایت دقت و فنی باعث توزیع عادلانه آب می شود و مشکلات تنش آبی بعضی از مناطق زرند رفع می شود.

 

فرماندار شهرستان زرند با عنوان اینکه در حال حاضر مجوز چاه آب شهری اخذ نکرده ایم، بیان کرد: احتمال جیره بندی آب شهری با تجهیز این دو چاه آب کمتر می شود.

 

وی در پایان باتوجه به آیه قرآن ««از آب هر چیزی را زنده کردیم»» از همشهریان زرندی خواستار شد تا در این فصل گرما مصرف آب خود را مدیریت کنند.

 

انتهای پیام/

خبرنگار: احمدرضا ملکی***انتشار: احمدرضا ملکی