افتتاح و گلنگ زنی چندین واحد صنعتی و معدنی، افتتاح خط انتقال برق زرند به کوهبنان و افتتاح واحدهای باز سازی شده کوهبنان از جمله فعالیت هایی است که طی سه روز آینده با حضور دکتر امیری خامکانی نماینده مردم زرند و کوهبنان و مسئولین کشوری و جمعی دیگر از نمایندگان و مسئولین استانی انجام خواهد شد.

 

به گزارش صدای زرند، نماینده مردم زرند و کوهبنان از امروز تا شنبه با حضور مسوولان کشوری افتتاح و کلنگ زنی چندین واحد صنعتی و معدنی در زرند و همچنین افتتاح تعدادی از منازل بازسازی شده کوهبنان را خواهند داشت.
حسین امیری خامکانی در این باره گفت: اولین کارخانه فرآوری سنگ آهن هماتیتی کم عیار کشور روز شنبه در مجموعه معدنی جلال آباد زرند با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت رسما افتتاح می شود.
وی ادامه داد: همچنین کلنگ یک واحد صنعتی دیگر در سیریز نیز به زمین می خورد که این کارخانه یک واحد پرعیارسازی با ظرفیت ۶٠٠ هزار تن در سال می باشد و باطله های واحدهای قبلی را که ٣٢ درصد می باشند و تا بحال حدود ده میلیون تن در معدن جلال آباد دپو شده به کنسانتره ۶۶ درصد می رساند که صرفه اقتصادی داشته باشد.
نماینده مردم زرند و کوهبنان گفت: این واحد با هزینه حدود ١۵٧ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی فکور صنعت ساخته شده است که بطور مستقیم ١۶٠ نفر و غیرمستقیم ۵٠٠ نفر اشتغال زایی دارد.
امیری خاطر نشان کرد: روز شنبه همچنین کلنگ یک مجتمع فولادی شامل کنسانتره سنگ آهن و آهن اسفنجی در معدن سادات سیریز توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت به زمین خواهد خورد.
وی بیان کرد: خط انتقال برق از زرند به کوهبنان برای پایداری برق شهرستان کوهبنان و برق رسانی چند روستای تولیدی در کوهبنان هم امروز توسط معاون امور برق وزارت نیرو افتتاح می شود.
امیری گفت: با توجه به مشکلات برقی کوهبنان و خاموشی در حوادث مثل زلزله این خط برق کوهبنان را متعادل خواهد نمود.
نماینده مردم زرند و کوهبنان از افتتاح منازل بازسازی شده کوهبنان خبر داد و افزود: امروز 600 واحد بازسازی شده کوهبنان در جور و شهر کوهبنان توسط تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افتتاح شد.
انتهای پیام/
خبرنگار: میلاد ایزدی /// انتشار: جواد زمانی