وزیر صنعت، معدن و تجارت با اذعان اینکه برنامه چهارساله معدنی کشور تهیه شده که بزودی اجرا می شود، گفت: نقشه صنایع معدنی در پیش روی ما می باشد که بدون نقشه راه حرکت کردن سخت می باشد.

 

به گزارش صدای زرند، “محمد شریعتمداری” در آئین افتتاح نخستین کارخانه تولید کنسانتره سنگ‌آهن هماتیتی از باطله‌های کم‌عیار درکشور در شهرستان زرند با بیان اینکه امروز حجم عظیمی از صنایع معدنی در کشور در حال فعالیت است که باعث افتخار کشور و ایجاد ارزش افزوده شده است، اظهارکرد: در کارخانه تولید کنسانتره سنگ‌آهن هماتیتی برای اولین بار در کشور اتاق کنترل آن به صورت آنلاین قابل مشاهده است.

 

وی با عنوان اینکه کارخانه تولید کنسانتره سنگ‌آهن هماتیتی با پیش بینی تولید 32 میلیون تن کنسانتره شروع به فعالیت کرده است، گفت: تاکنون 6 میلیون تن از ظرفیت قابل پیش بینی این کارخانه به بهره برداری رسیده است.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه ایران امروزه یکی از بزرگترین کشورها در زمینه تولید فولاد در جهان است، خاطرنشان کرد: استان کرمان رنگین کمانی از معادن مختلف است و این موضوع این استان را دارای توانمندی های زیادی کرده است.

 

وی با اذعان اینکه برنامه چهارساله معدنی کشور تهیه شده که بزودی اجرا می شود، بیان کرد: نقشه صنایع معدنی در پیش روی ما می باشد که بدون نقشه راه حرکت کردن سخت می باشد.

 

شریعتمداری افزود: ما بدون تردید در دولت یازدهم بیشترین فعالیت اکتشافی را انجام داده ایم.

 

وی با اشاره به اینکه استفاده از ذخایر کوچک در نقشه چهارساله معدنی ما قرار دارد، تصریح کرد: یکی از مسائل مهمی که در نظر داریم مسائل زیست محیطی به خصوص آب است.

 

انتهای پیام/