ضمن نشستی با حضور علی صادق زاده معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری زرند، خانم دکتر اسدی سرپرست انجمن فیفتاو در زرند و تعدادی از مدیران شهرستان، راهکارهایی جهت حضور شهرستان شهرستان زرند در نمایشگاه اتریش مرتبط با حوزه های گردشگری و هنری مورد بررسی قرار گرفت.

 

 

به گزارش صدای زرند، علی صادق زاده در حاشیه این نشست با اشاره به سوابق ایران در حسن همجواری با همسایگان و نیز تعامل با کشورهای اروپایی بر اساس عزت حکمت و مصلحت کشور گفت: تاریخ همواره ایران را بعنوان کشور صلح طلب و مترقی شناخته و تمدن ایرانی امروزه جایگاه مهمی در تاریخ دارد.

 

معاون فرماندار زرند با اشاره به عدم اعتماد ایرانیان به آمریکا و برخی دوول غربی گفت: ما از روابط دوستانه که منافع ملی ما را تضمین کند همیشه استقبال کرده ایم اما این طرف مقابل است که بر عهدشکنی خود همیشه پیشقدم بوده است.

 

محمد اسلامی رئیس میراث فرهنگی نیز در حاشیه این نشست گفت: ما بدنبال عملیاتی کردن اندیشه های خود در راستای تبدیل زرند به قطب گردشگری جنوبشرق کشور هستیم و می طلبد که علاوه بر تلاش برای فراهم کردن زیرساختها، به تبلیغات نگاهی عمیق بیندازیم.

 

اسلامی گفت: انجمن فیفتاو که به گفته سرپرست انجمن در زرند دارای نمایندگی در دانشگاه خوارزمی تهران است، پیشنهاد همکاری برای ایجاد نمایشگاه توانمندی های شهرستان را در کشور اتریش و نیز چاپ جاذبه های گردشگری زرند در نشریه بین المللی فیفتاو ارائه کرده و خواهان اعزام تورهای گردشگری و علمی و نیز اقتصادی به شهرستان زرند می باشد که در همین راستا ضمن نشستی با حضور معاون سیاسی اجتماعی فرماندار و تعدادی از مدیران راههای چگونگی همکاری بررسی شد.

 

نماینده اداره کل میراث استان کرمان در زرند گفت: مقرر شد دستگاههای مرتبط کار استعلام از مراجع ذیصلاح را پیگیری تا در صورت فراهم بودن بسترهای مناسب اقدامات بعدی مشخص شوند.

 

انتهای پیام/