Nejabatنماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: بعید به نظر می‌رسد که رییس صداوسیما چنین اختیاری داشته باشد که به رییس‌جمهور آنتن صحبت با مردم ندهد.

به گزارش “صدای زرند“، حسین نجابت در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد حاشیه‌های پیش آمده قبل و بعد از مصاحبه تلویزیونی چهارشنبه شب رییس‌جمهور با بیان این‌که «آن‌طور که اطلاع یافته‌ایم، مساله در حاشیه انتخاب مجری برای اجرای مصاحبه پیش آمده است.» یادآور شد: همواره انتخاب مجری برای مصاحبه صداوسیما با رییس‌جمهور با تفاهم نهاد ریاست جمهوری و صداوسیما انجام می‌شده است. در مصاحبه اخیر هم نهاد ریاست جمهوری، آقای روحانی‌نژاد را برای مصاحبه انتخا کردند. نزدیک زمان پخش برنامه این خواسته مطرح می‌شود که خانم سپانلو که در مصاحبه گزارش صد روزه هم حاضر بودند در این گفت‌وگو حضور داشته باشند اما این‌طور که صداوسیما می‌گوید، این خانم همکاری خود را با صداوسیما قطع کرده است؛ بنابراین انتخاب خانم پوریامین موجب ایجاد تاخیر در برنامه شده است.

وی با تاکید بر این‌که «رییس صداوسیما نمی‌تواند آنتن در اختیار رییس‌جمهور قرار ندهد» گفت: با این وجود هماهنگی‌ها برای چنین مصاحبه‌هایی باید قبلا صورت بگیرد. البته این روایت آن چیزی است که صداوسیما به نمایندگان انتقال داده است و ریاست جمهوری نیز ممکن است روایت خودش را از این جریان ارائه بدهد.

وی همچنین با اشاره به نامه رییس سازمان صداوسیما به شورای نظارت در این مورد گفت: قرار بود که شورای نظارت در این مورد جلسه‌ای تشکیل دهد که این جلسه روز گذشته (پنجشنبه) با حضور نمایندگان مجلس تشکیل شد اما یا به دلیل کوتاه بودن زمان جلسه و یا به دلایل دیگر نماینده دولت در این جلسه حضور پیدا نکرد و قرار شده است جلسه در زمان دیگری برگزار شود.

انتهای پیام/