یکصد و سی نفر از دانش آموزان مدرسه راهنمائی دخترانه شاهد شهرستان زرند به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر جشنواره غذاهای سنتی برپا کردند.

جشنواره غذاهای سنتی درمدرسه دخترانه شاهد زرند برگزار شد

به گزارش صدای زرند به نقل از صبح زرند،مهناز محدثی درحاشیه برگزاری این جشنواره به خبرنگارماگفت:این جشنواره به همت مربیان و کادرآموزشی این مدرسه و با همکاری اولیاءدانش آموزان در سطح خوبی برگزار شد که مورد استقبال دانش آموزان این مدرسه نیز قرار گرفت.

 وی گفت:این دانش آموزان باپخت بیش از۱۵۰نوع غذا، انواع غذاهای سنتی ایرانی همچون پلو، آش، سوپ، کوکو، خوراک گوشت قرمز و مرغ،خوراک سبزیجات،دلمه ها،ماکارونی،شیرینی جات محلی و سنتی ،انواع خورشت و انواع دسر نانهای سنتی ، هنر خود را به نمایش گذاشتند .

محدثی هدف از برگزاری این جشنواره رامعرفی غذاهای سنتی و محلی،آشنائی با انواع غذاهای محلی،ایجاد رقابت میان دانش آموزان و ترویج فرهنگ استفاده از غذاهای پرانرژی،سالم و سنتی و پرهیز از غذاهای آماده و مضر عنوان کرد.

وی افزود:یادگیری شیوه پخت غذاهای سنتی و سالم در کنار درس،می تواند تاثیر مثبتی در زندگی آینده دانش آموزان دختر داشته باشد.

این معلم با اشاره به پخت مرغوب غذاها و تزیین بسیار زیبای آنها، اظهار داشت: این جشنواره با استقبال بسیار خوب دانش آموزان و اولیای آنها روبرو شدکه غذاهای طبخ شده پس از نمایش و بازدید مسئولان شهرستان،در میان تمام دانش آموزان این واحد آموزشی تقسیم شد.

انتهای پیام/